„Příbramské divadlo je pro nás díky svému kouzlu to pravé místo pro pořádání této akce. Setkáváme se zde s řadou příjemných lidí. S touto scénou jsme poprvé spolupracovali v roce 2007 a doufáme, že nám zachová přízeň i nadále,“ uvedl jeden z organizátorů Michal Kindl z hudební agentury VM Art.

Na koncertu pro školy, který ve čtvrtek začíná v 8.30 hodin, vystoupí skupina DECODE.IT z Ježkovy konzervatoře Praha, zpěvák Michal Kindl, taneční formace Lsd Dancers, skupina MaNia, kterou tvoří Nikol Štíbrová a Markéta Pokorná, nebo breakdancová taneční skupina Zig Zag.

Pondělní galakoncert se koná od 19 hodin a představí se na něm zpěváci Ondřej Ruml, Josef Vágner, Michal Hudček a Martina Jiránková, Dětský sbor pod vedením Kateřiny Falcové a opět DECODE.IT, Zig Zag, LsD Dancers, Nikol Štíbrová a Markéta Pokorná či Michal Kindl. Uvádět ho bude Tereza Tobiášová a Martin Menšík.

„S většinou účinkujících spolupracujeme dlouhodobě. Musím podotknout, že všichni vystoupí bez nároku na honorář. Snažili jsme se připravit takový program, který osloví všechny věkové kategorie. Na koncertě si navíc diváci mohou zakoupit věcné předměty na podporu nadačního fondu,“ poznamenal Michal Kindl.

Výtěžek galakoncertu bude použit na pomoc dětem s leukemií a s poruchou krvetvorby. „Konkrétně na uhrazení ozdravného pobytu v květnu příštího roku, kterého se naše agentura bude také účastnit,“ uzavřel pořadatel.

Karel Souček