Noc divadel. Projekt, který i letos spojuje divadla po celé Evropě. V České republice se do letošního ročníku zapojí 36 měst a 130 divadel a souborů. Češi již v prvním ročníku dokázali vyšplhat na pomyslnou špičku evropského žebříčku 
v počtu zapojených souborů 
i návštěvníků, v ročníku druhém se počet ještě zvýšil a třetí ročník snad nebude výjimkou.

„To dokazuje, že máme velkou divadelní tradici, hlavně díky velkému počtu ochotnických souborů i poloprofesionálních divadel. Dá se říct, že co Čech, to divadelník," hodnotí úspěšnost projektu Tomáš Bílek, učitel Gymnázia pod Svatou Horou, které se do projektu společně s příbramským divadlem zapojuje už potřetí a výtěžkem 
z dobrovolného vstupného opět pomůže tam, kde je to potřeba. V minulosti to bylo nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna, nebo nemocnice v Pákistánu.


„V letošním roce jsme se rozhodli věnovat výtěžek z akce Nalžovickému zámku, který ho využije na vytvoření relaxační místnosti v terapeutické dílně," prozradil Tomáš Bílek.

Příbramští divadelníci se tentokrát rozhodli věnovat výtěžek z akce Nalžovickému zámku, který ho využije na vytvoření relaxační místnosti v terapeutické dílně.

„Diváci se také mohou zapojit do celorepublikové akce Noc divadel na dřeň! V případě, že se zaregistrují v některém z náborových center dárců kostní dřeně a doručí potvrzený formulář (ať už elektronicky nebo poštou) mezi 21. listopadem 2015 a 30. červnem 2016 do Institutu umění – Divadelního ústavu, který Noc divadel v ČR zaštiťuje, získají dvě vstupenky do vybraných divadel," informoval Tomáš Bílek z Gymnázia pod Svatou Horou.

Během Noci divadel 2015 probíhá fotografická soutěž vyhlášená Institutem umění – Divadelním ústavem. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo navštíví některou z aktivit Noci divadel 2015. Soutěž je vyhlášena ve 4 různých kategoriích.

Podobně jako letos v roce 2016 vznikne z nejlepších 20 až 30 snímků výstava, která bude putovat po českých divadlech a kulturních institucích, a která bude představena v rámci 4. ročníku Noci divadel v Institutu umění – Divadelním ústavu.

Program Noci divadel 2015 v Příbrami

Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou:
14:00 Zvířátka a loupežníci (Divadlo Vysmáto, pohádka)
15:00 Panáčkov (LS Zalezlíci, pohádka)
16:00 Kolotoč (DS Gymnázia pod Sv. Horou, drama)
17:00 Lakomec (DS Půlnoc, komedie)
19:00 Společný potlesk
19:01 Malý princ (DS Gymnázia pod Sv. Horou, drama)

Představení na GSHPB byla finančně podpořena městem Příbram.
Rezervace je nutná: bilekt@gshpb.cz

Divadlo A. Dvořáka Příbram, Legionářů 400, Příbram
19:00 Společný potlesk (na Malé scéně)
19:01 Tajemný hrad v Karpatech (Malá scéna)
20:30 Co všechno umí jeviště
Ukážeme vám odvrácenou stranu jeviště (Velká scéna)
21:30 Pravda (scénické čtení)
Komedie o dvou manželských párech a o lžích a pravdách mezi nimi.
„Od výhod mlčení po nevýhody říkání…" Hrají: Anna Fixová, Ivana Krmíčková, Lukáš Typlt a Petr Florián. (D-klub)

Rezervace: vladimira.bernatova@divadlopribram.eu

Tomáš Bílek, Gymnázium pod Svatou Horou