Tato inscenace byla poprvé byla uvedena v červnu roku 2005. Inscenace získala Cenu Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku 2006. Česká premiéra se uskutečnila v květnu roku 2008 v Dejvickém divadle.

Hlavní postavou je Richard Hannay, britský vlastenec a světoběžník. Po dlouhém pobytu v jižní Africe našel v podvečer války s Německem, útočiště v Londýně. Podivnou shodou okolností se dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a hlavní hrdina se rázem stává hlavním podezřelým. V té chvíli začíná hon na zločince.

Režisérka Kateřina Baranowská prozradila: „Je to parodie na špionážní thriller, inspirovaný filmem Alfréda Hitchcocka. Setkáme se v něm s tvrdými muži v kloboucích a s cigaretou na spodním rtu, kteří jsou zkažení nebo ovlivněni femme fatale. Hra je určena pro čtyři herce, kteří ovšem ztvární řadu postav. Prvky převlekové komedie udržují nejen groteskno a tempo hry, ale i hravost a divadelnost.“

Příbramským divákům se na jevišti malé scény Divadla A. Dvořáka v režii Kateřiny Baranowske představí Jan Konečný, Anna Fixová, Martin Dusbaba a Kryštof Grygar.

Premiéry budou jako už tradičně dvě. První se uskutečnila ve čtvrtek 17. září od 19 hodin. Druhá premiéra následuje v pátek 18. září také od 19 hodin.