Okolo druhé hodiny odpoledne se první „sportovci“ začali scházet před Staročeskou hospodou, kde se za několik minut utvořil jak hojný počet členů průvodu, tak i přihlížejících. Před vyjitím průvodu předal zástupců masek starosta obce Josef Karas symbolický klíč od celé Obecnice a po zbytek dne i vládu nad obcí.

Poté se olympijský průvod vydal na nedaleké hřiště, kde pro jednotlivé sportovce byly připravené jejich disciplíny. Veřejnost mnohdy vybavená českou vlajkou na tvářích, tak jako na opravdové olympiádě, členy průvodu bouřlivě zdravila.

Samotnému zahájení masopustního klání předcházel olympijský slib a samozřejmě nemohlo chybět ani tradiční zapálení olympijského ohně, které trochu komplikovalo větrné počasí. Pak už prostranství patřilo jednotlivým sportům. K vidění byl například biatlon, krasobruslení, plavání, ale třeba i jamajský bob a mnoho dalšího.

Všem přítomným sportovcům i divákům byla odměnou dobrá nálada, kterou v podobě účinkujícího i komentátora v jedné osobě podporoval člen místních ochotníků Bohouš Svoboda, zabijačkové pochoutky, pivo, sladkosti a nechyběly ani olympijské medaile pro všechny sportovce, kteří si vyzkoušeli i pocit stání na „bedně“. Sportovní klání pak zakončilo přátelské posezení v hospodě.

Cyklisté na Labské stezce. Ilustrační foto.
Cyklisty provede podél Labe nová brožurka
S pomocí dronů policie kontroluje také dodržování předpisů silničního provozu.
Policejní drony dohlíží na chaty i dodržování předpisů