Byla to pandemie koronaviru, která v uplynulých dvou letech podobným setkáním bránila. „Když se takto zpětně nad tím zamyslím, tak mi to opravdu přijde velmi zvláštní, že se můžeme vrátit k normálnějšímu režimu,“ uvedl k akci vedoucí Městského kulturního centra Příbram Vlastimil Ševr.

Hned po druhé hodině, která byla oficiálním časem zahájení, bylo sezení ve spodní části sálu prakticky zaplněno, zůstalo jen několik neobsazených stolů. „Za návštěvnost jsem velmi rád, protože je důležité na naše seniory nezapomínat. Okamžitě jsem si vzpomněl na svou babičku, která, kdyby tady byla, moc ráda by přišla,“ dodal Ševr.

Na uspořádání plesu se podílel i projekt Senior Point, síť kontaktních míst pro seniory, která působí také v Příbrami, a místní Centrum zdravotních a sociálních služeb.

„Protože oba subjekty s cílovou skupinou intenzivně pracují, i díky nim se můžeme těšit z tak dobré návštěvnosti. A právě program dnešního odpoledne a podvečera jsme připravovali po konzultaci s nimi,“ zmínil Ševr. Ten zároveň poděkoval všem, kdo se na organizaci podíleli, a to jak vystupujícím, tak personálu divadla až po technickou podporu.

Starosta pochválil pracovitost lidí

Akci krátkým proslovem zahájil starosta Příbrami Jan Konvalinka, který se ohlédnul právě za uplynulými dvěma lety, kdy byla nejvíce zasažena právě kultura.

„Díky velké pracovitosti lidí a nasazení se nám tento čas povedl překonat. Dovolím si říct, že jsme to zvládli velmi dobře – kultura žila, i když tak trošku schovaná, která se k lidem dostávala často pouze prostřednictvím online služeb. Jsem tak moc rád, že tady mohu všechny po tak dlouhé odmlce opět přivítat,“ řekl.

Po vystoupení taneční skupiny Veselá kopýtka, jejíž členové předvedli irské tance, se nástroje chopil klávesista Pavel Bureš, který přilákal první tanečníky klasickou melodií valčíku. V další přestávce vystoupily členky klubu kolové z Dřevnice.

Pódium dále patřilo Staropražškým Pardálům, kteří hrají a zpívají nejznámější staropražské hity, lidové písně a také nejpopulárnější skladby Karla Hašlera.