„V Dobříši hrajeme rádi a často a na oplátku zveme dobříšské ochotníky k nám. V posledních třech letech jsme zde dvakrát sehráli Goldoniho Lháře, Mirandolinu od stejného dramatika nebo naše autorská představení O chytré princezně Lence a Bílá paní,“ zrekapituloval vedoucí souboru Jaroslav Paima.

Tentokrát přijíždí čenkovské divadlo s novou hrou Peklo s Kamilou. Autorkou je členka souboru Lída Boudová, která zároveň vystupuje v roli Hejkala. Hudbu složila Tereza Boudová a představení je určeno především pro starší děti. Premiéru měla hra na jaře letošního roku na domácí scéně v Čenkově a divadlo již odehrálo sedm repríz, mimo jiné na svatováclavských slavnostech ve Velešíně.

„Že je s ženami občas peklo, to je všeobecně známo. A že králové mívají peklo s princeznami, to se taky někdy stane. A právě o tom, co se přihodí, když nevychovaná princezna neopatrně řekne „ať mě vezme čert!“, je tahle pohádka,“ prozradil Jaroslav Paima.

Ten si dobříšskou scénu velice pochvaluje. „Hraje se nám tu moc dobře, už jen pro fantastické přijetí zdejší divadelní společností, jmenovitě pak panem Procházkou. Na něm je každým coulem vidět, jak divadlem žije. Pouze obecenstva by mohlo býti více…,“ posteskl si vedoucí souboru.

Divadélko Za vodou vzniklo na podzim roku 1994, kdy mladí lidé chtěli obnovit činnost ochotnického souboru v Čenkově. „Přesně 9. ledna 1995 se uskutečnila první seznamovací schůzka, na kterou se dostavilo třináct vesměs mladých nadšenců. Na tomto setkání již byl připraven scénář našeho prvního představení, jednalo se o pohádku O Honzovi a princezně Zlatovlásce od Járy Beneše,“ zavzpomínal režisér prvního představení Jaroslav Paima.

Karel Souček