V kulturním domě v Sedlčanech vystoupí Josef Laufer s orchestrem Golem Jana Václavíka v úterý 3. listopadu od 19.30 hodin. Koncert bude uvádět moderátor a prezident fotbalového klubu Amfora Petr Salava.

„Návštěvníci samozřejmě uslyší všechny obrovské hity této legendy naší populární hudby, například Sbohem lásko, já jedu dál, New York, New York, Léto s Josefínou, Mária, Delilah či Sex bomb. Oslavenec se v programu ohlédne za svou bohatou uměleckou činností, chybět nebude ani unikátní videoprojekce fotografií a filmové dotáčky,“ uvedl ředitel kulturního domu Jiří Šibrava.

Josef Laufer si sice nevzpomíná, zda již v Sedlčanech někdy koncertoval, ale zdejší kraj zná. „Na Sedlčansku se mi líbí hlavně krajina, kterou jsem několikrát projížděl na kole. Vzpomínky na holky ze Sedlčan si nechám raději pro sebe, ale rostou tam opravdu pěkná kvítka,“ zavzpomínal zpěvák, textař, bavič a herec Josef Laufer, kterého to k Sedlčansku stále táhne. I proto zvolil toto nevelké město za místo jednoho z galakoncertů.

Zpěvák se narodil v roce 1939 ve francouzském městě Sables d´Ollone. Českému otci židovského původu, který byl lékařem a mamince, jenž byla rodilá Španělka. Své dětství prožil v Anglii, kde byl jeho otec vojenským lékařem u RAF. Teprve v roce 1947 se celá rodina vrátila do Česka.

Zde se mladý Josef nejprve vyučil a pak začal pracovat ve výzkumném ústavu. Ale již během své vojenské základní služby začínal hrát ochotnicky divadlo a režírovat. Po prvních hereckých zkušenostech v Divadle ABC studoval na pražské DAMU a založil soubor Radar.

Josef Laufer se prosadil jako herec i zpěvák. Na svém kontě má dvacítku alb, nejnovější z nich s názvem Za 5. mílí vyšlo v roce 2007. V posledních letech se objevil v muzikálech Hamlet, Galileo a Jack Rozparovač nebo v komediální trilogii Kameňák.

„Příliš velké úsilí příprava tohoto turné nevyžadovala. S orchestrem Golem vystupuji přes třicet let, takže se dobře známe. Důležité bylo s panem Salavou vymyslet dobrou koncepci a dramaturgii a pošťourat se v paměti,“ vysvětlil zpěvák, který se do Sedlčan moc těší.

Karel Souček