Nejvíce lákaly šermířské souboje, při nichž si přišly na své hlavně děti. Šermovaly se šermíři z Alotria jako praví rekové a neodradila je ani, sice krátká, zato vydatná sněhová přeháňka. Velký zájem byl i o pohádku O Koblížkovi, kterou sehrála OÁZA.
„Pohádku jsme zahráli dvakrát a děti dostaly ještě sladké marcipánové kuřátko, jako dárek z pekárny paní Jarolímkové,“ uvedla jedna z pohádkových postav. Nechyběl veselý i poučný příběh O slepci a kulhavém, na motivy Pašijových her, který všem připomněl, že Velikonoce jsou křesťanské svátky. K dobré pohodě celý den vyhrávala kapela Nešlapeto. S dětmi si nakonec zatancovalo a zazpívalo i Kuře, maskot sbírky Pomozte dětem.
Rozdováděné Kuře celý den žadonilo o příspěvek do celostátní sbírky a nakonec díky darům návštěvníků na konto sbírky přibylo více než 11 tisíc korun. Zámeckou expozici Bydlení drobné šlechty za První republiky vidělo během velikonočního víkendu na 5 stovek návštěvníků. Na Velikonoční pondělí byl zámek otevřen letos poprvé a dorazili i koledníci.