„Snažili jsme se vybrat kvalitnější kapely, které by přilákaly hodně návštěvníků. A protože se jedná o benefiční koncert, vybírali jsme skupiny, které byly ochotny slevit ze svých obvyklých nároků na honorář. Další myšlenkou pak bylo udržet koncert v punkrockovém duchu,“ objasnil výběr vystupujících jeden z organizátorů Jiří Nýdr.

Na večírku zahrají místní formace The Creatures, The Pissoirs a Just for being, jejichž členové se také podílejí na organizaci. Dále vystoupí spřátelená kapela A.T.D. z Benešova a zvučnější jména zastupují pražští PNS a The Climax z Českého Brodu. První čtyři jmenované kapely budou hrát zhruba 45 minut, PNS s The Climax budou mít k dispozici minimálně hodinu.

„Nicméně program není pevně dán. Proto bude na divácích, kterou skupinu si budou chtít udržet na pódiu déle,“ zdůraznil Jiří Nýdr z Krosu. Toto sdružení pořádalo většinu dosavadních akcí v Příčovech, ale nyní chce změnit prostředí. Navíc chlumecký sál má větší kapacitu. Benefiční koncert zorganizovali členové Krosu již letos v září. Tehdy se podařilo společně s příspěvkem obce Příčovy získat na pomoc obětem letošních povodní 30 tisíc korun.

„Překvapeni tímto úspěchem jsme se rozhodli uspořádat další benefici. Při hledání potenciálních adresátů našeho příspěvku jsme narazili na nově otevřený psí útulek v Maršovicích. Po návštěvě jsme si byli jisti, že každá koruna tomuto zařízení velmi pomůže a o koncertu bylo rozhodnuto. Zároveň bychom chtěli touto cestou rozšířit povědomí o maršovickém útulku,“ vysvětlil další z organizátorů David Bareš.

Veškeré peníze ze vstupného tedy poputují přímo do útulku, jehož webové stránky jsou www.utulek-marsovice.estranky.cz. Za ně zde bude pořízeno krmení a další potřeby pro chod zařízení. Zájemci mohou přispět i tím, že si koupí speciální edice nálepek místních kapel na formátu A4, ty budou k dispozici v hospodě během koncertu.

Občanské sdružení Kros vzniklo v dubnu letošního roku za účelem podpory kultury v regionu. „Naše cíle jsou lokálního charakteru, chceme podporovat začínající kapely, kulturní i jiná uskupení a jednotlivce a celkově rozšířit kulturní nabídku na Sedlčansku. Naše sdružení se zformovalo kolem absolventů a studentů sedlčanského gymnázia, kolem lidí, kteří už zhruba pět let působili na lokální undergroundové scéně,“ uvedl předseda Krosu Miroslav Nevlida.

Další akcí bude jazzový koncert, který se v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka uskuteční v pátek 4. prosince.

Karel Souček