Že jsme se snad ocitli na Plese v opeře? Ano, a to jsme nemuseli jezdit do metropole. Stačilo popojet kousek za Příbram, do Dominikálních Pasek. Podbrdská hospoda totiž pořádala premiéru Podbrdského plesu v opeře. Na úrovni akce, když už se máme přenést do opravdické Opery, neubírají ani rozpálená kamna v předsálí. I ta si vzhledem k období své společníky přilákala.
Z pódia se linou písně Hotwings band, mladé kapely, která nenechává taneční páry dlouho v klidu. Během večera střídají kapelu tři taneční vstupy s různými tématy.  close Podbrdský ples v opeře v Dominikálních Pasekách. zoom_in

Podbrdská hospoda nepořádá jen plesy a zábavy, ale besedy se sportovními profíky, zve zajímavé kapely. „Ne vždy se ale vzhledem k místu, které tady je, podaří přilákat dost lidí, i když sem přijíždějí zajímavá jména," říká organizátor akce Aleš Homonický.
Nejbližší další akcí v Podbrdské hospodě je Valentýnský koncert se známými kapelami Dexempo Šunkoflex a Bon Pari, určený nejen k poslechu, ale i k tanci.

Na své si v březnu přijde mladá generace při Paseckém Indoor Minifestu, na němž se sejdou například kapely Nástroj Snahy, Compromysh nebo Pawnshop. Střední generaci by mohl v máji chytit za srdce Vladimír Mišík nebo v červnu Blue Effect.

Aleš Homonický: Kromě sekery na chalupě rád do ruky vezmu kytaru

close Organizátor plesu Aleš Homonický (vpravo) s maminkou Aničkou a bratrem Ivanem. zoom_in

Dominikální Paseky – Provozovat hospodu, a navíc na vsi, dnes není žádný med. Když už se mají lidé večer obléknout a zaplatit za zábavu, musí za něco stát. Jak bude vypadat první Podbrdský ples v opeře, si nenechalo ujít přes sto lidí. Samozřejmě k radosti šéfa podniku Aleše Homonického, s nímž si povídáme v následujícím rozhovoru.

Dnes není lehké natáhnout lidi do hospody, přestože je to nejlepší místo k vyčištění hlavy. Leckde po večerech vysedává pár lidí. Jak to funguje v Dominikálních Pasekách?
Dobře. Ale v podstatě jen proto, že to člověk musí dělat jako koníčka. Bohužel v dnešní době mít na vesnici hospodu jako živnost není možné.

Tahákem by tedy podle vás měl být zajímavý program? Pořádáte spoustu pěkných akcí, koncertů, besed. Daří se vytáhnout lidi z domova?
Je to tak, ale díky tomu místo, co tady je, tak ne všechny akce se povedou, přestože sem přijíždějí zajímavá jména. Bohužel, tak to je.

Je těžké oslovovat kapely, aby přijely do Dominikálních Pasek?
No, úplně ty největší hvězdy ano. Mají požadavky na počet míst. Sál je tady malý. Mám ale mezi muzikanty spoustu kamarádů, takže mezi nimi to problém není.

Všimla jsem si, že tu byly například E!E, Abraxas, přijede Mišík, Blue Effect. Vypadá to jako zaměřené na vzpomínky na mládí? Takže střední generace…
Původně to tak úplně být nemělo, ale bohužel ti mladí dneska moc nechoděj, tak jsme tomu tu strategii museli trošku přizpůsobit. Takže v tuhle chvíli je to pravda, je to středoproud.

Říkal jste, že máte kamarády mezi muzikanty. Jaká je vaše původní profese?
Jsem makléř, ale zároveň jsem taky muzikant amatér. Z nástrojů kromě sekery na chalupě rád vezmu do ruky kytaru.