Sám autor scénáře, hudby a režisér v jedné osobě Libor Jeník ztvárnil jednu z vedlejších postav anglického brouka, který Pepovi při jeho putování pomáhá. „Původně mě inspiroval televizní seriál Co se děje v trávě, který si asi málokdo dnes vybaví, ale ti broučci, Ferda Mravenec a včelka Mája, to bylo naše dětství. A je to vděčné téma. Tak jsem si řekl, že bych mohl zkusit vymyslet něco podobného,“ říká o vzniku scénáře komediální pohádky Velké dobrodružství malého brouka Libor Jeník.

Příběh o hledání štěstí autor ještě vyšperkoval několika písničkami, ale také několika popkulturními odkazy, z nichž se dětem asi nejvíce líbil ten, který odkazoval na komiksového Spidermana. Jejich rodiče se zase bavili při odkazech na film Osobní strážce či snímky o Vinnetouovi.

V současné době soubor Divadla Za2 připravuje novou pohádku, ve které by se vedle Libora Jeníka, známého z úspěšného divadelního představení Hrdý Budžes či nedávné reklamy na pivo s kouzelníkem Davidem Copperfieldem, měl objevit i další příbramský herec Robert Tyleček.

Klára Ctiborová