„Naše divadlo cestuje do Čech pravidelně skoro každý měsíc na tří, čtyřdenní zájezdy. Vždy si vybereme některý okres, kde odehrajeme více představení, čímž se pro pořadatele sníží náklady," vysvětlil producent divadla Milan Vincourek.

Ten české publikum považuje za kulturně vyspělé. „Rádo na jevišti poslouchá slovenštinu a v ničem se neliší od slovenských diváků. Jinak naše divadlo v Sedlčanech ani okolí ještě nehostovalo. Nabídku dostala i Příbram, ale zatím jsme to nechali otevřené," dodal Milan Vincourek.

Komedie Mandarínková izba je plná francouzského espritu a šarmu. Divákům nabízí zajímavé příběhy lidí ve vtipných, krátkých jednoaktovkách s překvapivým, někdy dokonce detektivním závěrem. Čtyři herci se v nich převtělují do více postav a osudů, každý herec má mnoho převleků, například Maroš Kramár jich má v průběhu dvou hodin až osm.

„Mandarínková izba je výborně napsaná, zajímavě zrežírovaná a na svém kontě má zhruba 500 repríz, takže herci jsou dokonale sehraní. Ještě se nestalo, aby někde neměla úspěch. Přesně splňuje naše kritéria pro výběr inscenace, jimiž jsou kvalitní text scénáře a výběr herců," uzavřel producent. KAREL SOUČEK