„Skalní fanoušky čeká křest dvou nových EP,“ poznamenal. Připomněl, že jako speciální host vystoupí s hodinovým koncertem známá punkrocková kapela ze Strakonic Cela pro Klárku,.

Jestliže je večer pojmenován jako rocková fiesta, nejde o náhodu: tématem koncertu je skutečně fiesta. Konkrétně mexická fiesta, tedy oslava v latinskoamerickém stylu. „Pro fanoušky bude, i když samozřejmě nepovinně, vhodný mexický oblek – nebo alespoň jeho atributy: slaměné sombrero, barevné pončo, dámské tradiční oblečení či mexické maracas (v češtině rumba koule),“ vypočetl Ševr, jak by měla vypadat náležitá výbava posluchačů.

Pozvánka na dvouhodinový koncert příbramské skupiny Nástroj snahy.Pozvánka na dvouhodinový koncert kapel Cela pro Klárku a Nástroj snahy.Zdroj: archiv Městského kulturního centra Příbram

Připomíná, že známá příbramská schoolpunková kapela Nástroj snahy hraje ve složení Zdeněk Vondrák (zpěv, kytara), Martin Tomášek (bicí), Jiří Podzimek (baskytara), Robert Nusl (harmonika, zpěv), Petr Vocílka (saxofon, zpěv), Bára Boltnarová (saxofon), Jakub Bára (trubka), Jan Ptáček (kytara), Marek Stránský (trubka, zpěv) a Ladislav Nováček (kytara).

Strakonická Cela pro Klárku hraje od léta 1990. Původní sestava nicméně od té doby doznala zásadních obměn: po pauze přišlo omlazení – a v roce 2014 se kapela Koncertem po 22 letech vrátila k aktivnímu životu.

Vojtěch Poláček, ředitel Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě u plastiky ze 60. let v zámeckém parku (zdobí ji Dvořákova busta i notový zápis).
Procházka s Antonínem Dvořákem: Památník připravuje mobilní aplikaci s melodiemi

„Jsem rád, že mohu v našem Junioru přivítat známou příbramskou kapelu Nástroj snahy a strakonickou skupinu Cela pro Klárku, a to v rámci našeho tématu mexické fiesty,“ konstatoval Ševr. S upřesněním, že i když koncert začíná od 21 hodin, pro všechny, kteří se přijdou pobavit, bude otevřeno už od 20. hodiny. Vstupenky, které stojí 130 Kč, nabízí s předstihem ke koupi Ticketportal.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.