"Operu uvedeme pod širým nebem v zámeckém parku – místě, kde Dvořák při procházkách komponoval její slavné melodie," říká operní pěvkyně Anita Jirovská z asociace Opera studio Praha, která spolu s Památníkem Antonína Dvořáka projekt pořádá. Diváci se tak s interprety a orchestrem stanou součástí dění a projdou se s nimi z vesnické tancovačky, do pekla a na zámek.

Představení se bude konat 16., 18. a 20. června vždy v 19.30 hodin. Vstupenky vás vyjdou na 190 až 490 korun, dají se koupit na stránkách Památníku Antonína Dvořáka.

Hlavní role ztvární Alžběta Symerská a Elli Aloneftová (Káča), Michael Kubečka a Vojtěch Pačák (čert Marbuela), Jan Hájek a Filip Štovíček (Ovčák Jirka), Josef Kovačič a Jan Nedbal (Lucifer) a další.

Režie se ujme Dagmar Hlubková, která věří, že interpretace Čerta a Káči bude odpovídat tomu, jak operu skladatel napsal a zamýšlel. "Park na Vysoké nabízí nepřeberné množství pohledů a zákoutí, z nichž tentokrát využijeme tři scenérie. Příprava open-air opery je zcela jiná než v klasickém divadle. Také doba nastudování je mnohem kratší a vyžaduje absolutní připravenost celého týmu," vysvětluje Hlubková.

"Všechny Dvořákovy opery jsou jedinečné: okouzlující a hudebně nezaměnitelné. Nikdo jiný podle mě nedokázal tak přesně vytvořit obrazy, které před sebou viděl. U Dvořáka ale tu hudbu cítíme nejen poslechem. Jako bychom vstoupili přímo dovnitř obrazu, který kolem nás ožívá a dotýká se nás každou notou, sem tam laškovně, jindy s neuvěřitelnou hloubkou a tíhou. Jsem moc ráda a je mi ctí, že můžeme opery Antonína Dvořáka inscenovat právě na místě, kde našel svůj druhý domov, kam pravidelně jezdil a které tolik miloval," vyznává se Anita Jirovská.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se: V Příbrami ocenili účastníky výzvy 10 tisíc kroků

close Ocenění těch nejlepších v kategorii žen, mužů a týmů proběhlo tento týden na Zámečku-Ernestinu. info Zdroj: Město Příbram zoom_in Ocenění těch nejlepších v kategorii žen, mužů a týmů proběhlo tento týden na Zámečku-Ernestinu.