Mezi trhy pořádané městem od loňského roku patří také bleší trhy, které získávají na oblibě u prodejců i kupujících. "Na trzích je možné za pár korun získat skutečné „poklady“ nebo se naopak zbavit předmětů, které doma již nepotřebujeme," řekla mluvčí města Příbram Eva Švehlová s tím, že další bleší trhy se konají v sobotu 1. června od 9.00 do 13.00 na náměstí T. G. Masaryka.

Bleší trhy se v Příbrami konaly i v listopadu:

Příbramské bleší trhy přilákaly díky slunečnému počasí desítky lidí | Video: Deník/Jana Hájíčková

„Jsem rád, že tento druh trhů v našem městě našel své místo, a že se zvyšuje zájem jak na straně prodávajících, tak i na straně kupujících. Těším se na další setkání u improvizovaných prodejních míst,“ uvedl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Systém prodeje zůstává nezměněn. Prodejci si zajistí své prodejní místo, ze kterého uhradí poplatek ve výši 20 korun za metr čtvereční prodejní plochy. Prodávat mohou soukromé osoby bez nutnosti se předem hlásit a zboží k prodeji si mohou připravovat již hodinu před začátkem samotných trhů.

"Jak již bylo uvedeno, typickým sortimentem trhů jsou předměty, které majitelům již neslouží a chtějí je „poslat“ dál. Mezi předměty, které se na těchto trzích prodávat nesmějí patří zbraně, potraviny, alkohol, léky a tabák," upozornila Švehlová.

V sobotu 1. června se na Dvořákově nábřeží uskuteční také farmářské trhy, které se konají pravidelně první a třetí sobotu v měsíci. Farmářské trhy probíhají v čase od 8 do 12 hodin. Letos třetí bleší trhy jsou naplánovány na sobotu 7. září.