I přes malou účast se ale candrbál vydařil. Měl i charitativní podtext, protože zahrádkáři rozmístili měsíc předem tři kasičky v Jincích a jednu v Čenkově, kam mohli lidé přispívat klientům Domova pro osoby se zdravotním postižením Lochovice. Celkem se do nich vybralo 5844 korun. A pro stejnou instituci se dražil o půlnoci i dort, který vydražila za 8000 korun firma KABA z Čenkova.

„Příspěvek využijeme na kulturní nebo sportovní aktivity našich klientů. Jezdíme s nimi na hory, do kina apod. Jsme rádi, že takové finanční příspěvky máme. Doba, kdy byla náklonnost k finančním darům, je dávno pryč. Pro místní zahrádkáře jsme prakticky cizí lidé, a proto si nesmírně vážím, že na nás myslí. Místní lidé zde oplývají empatií, sociálním cítěním a jsou ochotni přispět. Za to jim patří poděkování,“ řekl ředitel Domova pro osoby se zdravotním postižením v Lochovicích Jaroslav Křivánek. V domově žije zhruba padesát osob s mentální retardací.

A z Lochovic přijela i skupina orientálních tanečnic BelDance, která zatančila během večera několikrát. K poslechu a tanci hrála skupina Kudrnáči z Rožmitálu pod Třemšínem.

Nechyběla ani bohatá tombola. Lístek stál 20 korun a zahrádkáři je začali prodávat hodinu před půlnocí. Zájemci mohli získat dárkový balíček, jablka, salám, prací gel, brambory, zavináče, matesy, toustovač a mnoho dalšího. Kdo si lístek zakoupil, neprohloupil, protože cen bylo více než účastníků candrbálu.