Letošní ročník ponese podtitul Příbram pod olympijským ohněm. Areál se rozdělí do barevných zón inspirovaných olympijskými kruhy, v nichž si návštěvníci vyzkouší různé sporty a zažijí olympijskou atmosféru. V olympijské vesničce budou moci tvořit a psát vzkazy olympionikům chystajícím se na letní hry.

Na organizaci festivalu se podílí Městské kulturní centrum, sportovní kluby a příbramské základní školy. Ty připravily pestré sportovní aktivity v jednotlivých zónách, kde budou děti plní úkoly a sbírat razítka za medaile. Slavnostní předávání medailí proběhne dvakrát, ve 13.00 a 16.00 hodin.

Program začíná v 10 a potrvá do 17 hodin. Celý den budou k dispozici stanoviště se sportem, zábavou a vědomostními testy, občerstvení a pódiový program. Vrcholem bude zapálení olympijského ohně ve 12:30 u kamenného podia.

"Návštěvníci si u nás užijí nejen sportovní vyžití a zábavu, ale také se zamyslí nad vzkazy pro olympioniky," zve Vlastimil Ševr z Městského kulturního centra. "Ty můžou napsat na poště v naší olympijské vesničce."

Novák Fest slibuje skvělý den plný olympijské nálady pro celou rodinu.

Mohlo by vás zajímat: Biokoupaliště v Jincích zdražilo vstupné, ale nabízí více atrakcí

close Biokoupaliště v Jincích. info Zdroj: Deník/Jana Hájíčková zoom_in Biokoupaliště v Jincích.