„Sobota předposledního prázdninového víkendu bude od dvanácti do osmnácti hodin patřit vodní atrakci projektu Slide Czech obří mega skluzavce, která vyroste mezi příbramským aquaparkem a Qklubem na třídě Osvobození,“ informovala mluvčí radnice Pavlína Svobodová.

Na to, abyste mohli sjet po obří skluzavce, si s sebou musíte vzít plavky nebo pohodlné oblečení,. Z pochopitelných důvodů je třeba vyvarovat se oblečení nebo doplňků, které obsahují ostré hrany nebo špičky, které by mohly poškodit povrch skluzavky.

„Provozovatel doporučuje i nafukovací kruhy nebo další koupací pomůcky, ručník či opalovací krém. Za 300 korun (vstupné na místě), popřípadě 250 korun (při předchozí registraci) můžete strávit adrenalinovou neděli. Počet jízd po zadku, zádech či břiše je totiž neomezen,“ upřesnila mluvčí radnice Svobodová.

Do Česka tato atrakce přichází ze zahraničí a do veřejného povědomí se dostala pod označením Slide Czech nebo ještě výstižněji Česko jezdí na zadku.

Je určena pro osoby od šesti let. Děti do deseti let musejí přijít v doprovodu jednoho z rodičů nebo zákonného zástupce.

Účastníci ve věku od deseti do patnácti let budou muset mít písemný souhlas zákonného zástupce, který lze stáhnout na webu www.slideczech.cz. Formuláře budou dostupné i u samotné atrakce v den konání.

Ve středních Čechách už si obří skluzavku v letošním roce užili obyvatelé a návštěvníci Kutné Hory.