Vodníka vydalo nakladatelství Motto v letošním roce. Autorku představuje nejen jako příbramskou rodačku a lékařku, ale i jako mámu tří dětí, která má ráda metal a čokoládu.

Její autorský debut, který je zasazen do okolí Dominikálních Pasek, nese podtitul: Příběh, který smrdí bahnem. A nakladatelství ho prezentuje tajemnou větou: V brdském údolí bublá něco temnějšího než kalné vody rybníků.

Ema pátrá po své kamarádce, která bez jediného slova vysvětlení zmizela. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, slepými rameny, náhony a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Něco temnějšího než kalné vody rybníků a pověsti, které je oplétají? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba?

Jak autorka uvedla na sociální síti, před pár dny vyšla další její kniha, Klekánice.

„8.3. se vyklube na svět moje prokleté miminko, příběh, který se jednou ztratil mezi jinými rukopisy, jednou byl odložen, jen aby se v papírové podobě objevil později než mladší Vodník,“ napsala Tereza Bartošová o další své detektivce, vydané společností Naše vojsko.

V malé středočeské vesnici se ztratilo děvčátko. Rozbíhá se zběsilé pátrání a boj s časem. Utekla? Stala se obětí krutého zločinu? Nebo si pro ni sáhla kostnatá ruka Klekánice z minulosti?

Autogramiáda, na níž bude autorka podepisovat svou prvotinu Vodník, se koná v přísálí Lidového domu v Dominikálních Pasekách v sobotu 11. března od 17.00 hodin.