Bez ohledu na pořádané akce zastupitelé rozhodli, že o letních prázdninách bude vždy v pátek a v sobotu noční klid kratší. Obvykle trvá od 22.00 do šesté hodiny ráno. „V průběhu letních prázdnin bude každý pátek a sobotu posunuta doba nočního klidu o jednu hodinu. To znamená, že noční klid bude platit od 23.00 do 6.00 hodin,“ uvedl starosta Příbrami Jan Konvalinka (ANO 2011).

Najde se pak i den, kdy chvíle klidu a spánku nebudou žádné. Letos se to týká silvestrovské noci z 31. prosince na 1. leden. „Výjimku ze stanovené doby samozřejmě mají i schválené akce, mezi které patří například Prokopská pouť, promítání letního kina či sportovní přenosy z ME ve fotbale,“ uvedl Konvalinka.

Takových akcí je dvanáct, a kromě výše zmíněných sem patří i několik přenosů z hokejového světového šampionátu, zářijové narozeniny Junior klubu, Piknik na Nováku v noci z 4. na 5. září nebo třeba květnové promítání autokina. Ve vyhlášce, která je k vidění na webu města, je uvedeno, od kolika do kolika ve výjimečných a nahlášených případech noční klid platí. Obvykle je zkrácen o pár hodin.