V pátek večer odstartovala svojí premiéru Příbramská rocková liga, která bude mít šest kol. Každý měsíc jedno. Dá se říci, že každé kolo je jakýmsi minifestivalem, protože hraje vždy několik kapel.

Produkce účinkujících sleduje porota, která je složena ze dvou odborných porotců a dvou laických. Ti jednotlivé kapely hodnotí podle předem stanovených kritérií. Pomocí vstupenek se hodnocení mohou zúčastnit také přítomní fanoušci.

V červnu tedy z Příbramské rockové ligy vzejde jedna kapela, která bude mít zajištěný přímý postup do celorepublikového kola rockové ligy.

Jako první se v pátek představila kapela Magor City Orchestra. Ta se zapíše jako historicky první skupina, která zahrála v Příbramské rockové lize.

Pozvání přijala také punková kapela Soukromey pozemek. „Užil jsem si to tady. Je to takové komornější, ale má to také něco do sebe. Člověk může být v užším kontaktu s fanoušky. Příbramská rocková liga je určitě dobrým krok k tomu, aby se zase rocková scéna v Příbrami dala dohromady alespoň tak, jak to fungovalo dříve. Na takovou akci jsme přijeli rádi,“ okomentoval Příbramskou rockovou ligu bubeník Jiří Soběslavský z kapely Soukromey pozemek.

Třetí hodnocená kapela byla Invitation. Ti zároveň při této příležitosti pokřtili novou desku. Aby si návštěvníci pořádně užili, vystoupila na závěr jako host ještě kapela Plewel. Nutno podoknout, že Spolek ve čtvrtek, David Drozda, Marek Kočovský a Milan Hrudka organizaci prvního kola zvládli na výbornou.

Po pětihodinové produkci kapel z prvního kola ligy to vypadá, že se mají fanoušci v dalších kolech na co těšit.

Příbramský deník je mediálním partnerem Příbramské rockové ligy, proto vám budeme o lize přinášet stále aktuální informace.