3. února

Masopust v Čenkově

Sraz je v 9 hodin před obecním úřadem. Masopustní průvod za doprovodu hudby vyrazí v půl desáté směr Jesličky, Rafanda, ulicemi pod lesem k dolním bytovkám a ke křížku. Masky a kostýmy vítány.

10. února

Masopust v Kosově Hoře

Tradiční masopustní průvod a veselice na náměstí se koná 10. února od 13.30 do 17 hodin. Akci pořádá obec a SDH Kosova Hora.

Velkolečický masopustní rej

V sobotu 10. února se masopust koná také v obci Velká Lečice. Sraz je ve 13:30 na Štěkandě. Průvod vyrazí ve 14 hodin.

Zdroj: Markéta Jankovská

Masopust v Kamýku nad Vltavou

Maškary budou v sobotu 10. února procházet také částí obce Kamýk nad Vltavou. Sraz je ve 12 hodin u kapličky na návsi ve Velké.

Masopust v Milíně

V Milíně bude součástí masopustních oslav připomenutí 600 let od úmrtí Jana Žižky z Trocnova. Začátek je ve 14 hodin před milínskou radnicí. Masopustní průvod v čele s Janem Žižkou a husity, králem Zikmundem a křižáky projde za zvuků bubnů ulicemi Mírová, Nádražní, 11. května (zastávka před radnicí), Sokolská, Mírová, Školní, U stadionu, U sila. Průvod dojde až k prostoru za fotbalovým hřištěm, kde bude program pokračovat zhruba do 17:30 hodin.

Plnění vodíkového autobusu na čerpací stanici na Barrandově.
Na Příbramsku budou jezdit autobusy na vodík. Stojí třikrát víc než ty na naftu

Masopust ve Višňové

Ve Višňové startuje masopustní průvod ve 13 hodin od obecního úřadu. Akci zahájí krátké vystoupení žáků a dětí ZŠ a MŠ Višňová. Těšit se můžete i na živou hudbu či masopustní občerstvení v bistru FC Višňová.

Masopust Luhy

Masopust v sobotu pořádá také FK Sparta Luhy. Začátek je ve 14 hodin.

Březnický masopust

V Březnici se maškary sejdou ve 14.00 na autobusovém nádraží, ve 14.30 vyrazí průvod městem, v 15.00 pak propukne masopustní rej na náměstí. Od 16.00 do 20.00 pak v kulturním domě zahraje Wocaties band

11. února

Masopustní rej masek na ledě

Město Dobříš ve spolupráci s HC Dobříš pořádá v neděli 11. února akci Masopustní rej masek na ledě. Na malé i velké bruslaře čekají hry a soutěže. Akce se koná od 14 do 16 hodin na zimním stadionu Dobříš. Akce se uskuteční v rámci „Týdne bruslení v Dobříši“ a projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21.

13. února

Sedlčanský masopust

Průvod maškar doplněný o hudebníky ZUŠ se vydá v 15 hodin ze zahrady ZUŠ na náměstí T.G. Masaryka, kde na příchozí bude čekat muzika i občerstvení.

Masopust v obci Láz

Tradiční masopustní průvod se koná 13. února také v obci Láz. Začátek je v 8:30 hodin.

17. února

Masopust na Ševčinském dole

V sobotu 17. února se uskuteční tradiční masopustní lidová veselice v neobyčejném prostředí historických báňských objektů Ševčinského dolu v Hornickém muzeu Příbram. Začátek je v 10 hodin. „Průvod masek, mezi nimiž nemohou chybět havíři či důlní skřítci permoníci, povede duch okolních brdských lesů Fabián, kterého doprovodí kapela a pestrá družina fantaskních bytostí. Součástí programu budou humorné scénky čerpajících z bohatých hornických tradic, chybět nemohou ani hornické písničky.  Letošním tématem jsou hornické slavnosti,“ láká muzeum na tradiční akci.

Na přípravě této oblíbené akce muzeum již 21. rokem spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, který masopust pořádá od roku 1926, tedy neuvěřitelných 98 let.

1. Voznický masopust

Masopust oslaví v sobotu 17. února také ve Voznici. Sraz je ve 13 hodin v parčíku. Průvod maškar projde vesnicí a zastaví se u každého stavení, kde bude zájem o tanec a požehnání. V místním Bistru následně propukne Masopustní veselice.

Mohlo by vás zajímat: Příbramské děti se v divadle učily první pomoc se záchranářem Markem

Zdroj: Deník/Michal Bílek