Přestože skupina SKAliSKA hrála po zatím vedoucích Origami, nemusela se za svůj výkon vůbec stydět. Důkazem toho byl i zasloužený potlesk návštěvníků, kterých se tentokrát sešlo opravdu dost. Také od porotců získala kapela výslednou nadprůměrnou známku, totiž 5,6.

Po produkci členové kapely odpovídali na otázky Deníku.

Proč jste se zúčastnili Příbramské rockové ligy a co si od ní slibujete?

V podslední době kvůli vytíženosti členů nemáme skoro možnost sejít se a domluvit zkoušku, natož koncert, a proto, když přišla tahle nabídka na hraní a všichni členové měli volno, tak jsme to přijali s otevřenou náručí. Vůbec jsme do toho nešli jako do soutěže. Prostě jsme chtěli jen vyndat naše songy a předvést ten náš mix veselýho SKA a starýho dobrýho punku.

Jak se vám hrálo?

Hraní bylo fajn, protože lidi byli super. A hlavně ta mlha. Ta byla prostě boží.

Co byste na soutěži vylepšili?

Jediné co nás tak napadlo je pivo zdarma pro účinkující. Jinak bylo vše na perfektní úrovni.

Jak hodnotíte výkony ostatních?

Spíš než hodnotit výkony ostatních, bychom se měli pozastavit nad tím, jak bylo tohle kolo poskládané. Rozhodně bylo zajímavé slyšet tři tak rozdílné kapely na jedné akci. Ve výsledku to ale dalo parádní mix.

Myslíte, že soutěž něco Příbrami přinese?

Myslím, že přinese věhlas celosvětové úrovně. A to je už o co stát.

Jak dlouho fungujete a jak byste popsali svůj dosavadní hudební vývoj?

Vyvíjíme se každým dnem. Začalo to v dětství Dádou Patrasovou a dnes sami vidíte, kam jsme se to dopracovali, skoro se bojíme, kde budeme za pět let.

Proč hrajete právě to, co hrajete?

Je to jednodušší než hrát něco jinýho. Každý člen si do té naší tvorby přinese něco svého a dohromady vznikne to, co můžou lidi slyšet na koncertě. Prostě to přijde samo.

Jaké máte ambice?

Jako kapela asi ambice nemáme. Prostě si hrajeme, co nás baví a také nás baví, když to lidi baví. Kvůli tomu to děláme, né kvůli penězům, drahejm fárům a krásnejm ženám, ale rozhodně pokud něco z výše vyjmenovaného vyjde, nikdo se zlobit nebude.

Kdybyste dostali znovu pozvání zahrát si na Příbramské rockové lize, přijali byste?

Určitě.

Proč?

Byl to fajn zážitek, tak proč si ho nezopakovat?