Na oslavě vládne dobrá nálada, dokud ji nepřeruší výstřel z ulice. Dva němečtí důstojníci jsou před domem zastřeleni neznámými pachateli a do domu vtrhne gestapo. V rámci odvety Němci odvádějí z každého bytu dvě osoby jako rukojmí, které s největší pravděpodobností čeká smrt.

close Divadelní představení Hostina dravců. info Zdroj: archiv Divadla A. Dvořáka Příbram zoom_in „Gestapo vede major Kaubach, který patří k zákazníkům knihkupce Pélissiera. Ten majiteli bytu a jeho přátelům sdělí, že mají dvě hodiny na to, aby si rukojmí ze svého středu vybrali sami,“ řekl ředitel divadla Petr Bednář s tím, že právě v této chvíli se oslava mění na „hostinu dravců“ a boj o život. Divák se stává svědkem chování lidí v extrémně vypjatých situacích.

Hostina dravců získala řadu ocenění. Autorem je francouzský dramatik a úspěšný prozaik arménského původu Vahé Katcha. Inscenace okouzlila Paříž, kde dosáhla 600 repríz a v roce 2011 získala prestižní cenu Moliére.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Na režijní židli se do našeho divadla vrací Martin Vokoun. Dramaturgii má na starosti Kateřina Fixová a hudbu zkomponoval Zdeněk Dočekal. V sedmi herecky vyrovnaných rolích uvidíte Radomíra Švece, Moniku Timkovou, Jana Konečného, Petra Floriána, Pepu Honzíka, Annu Fixovou, Martina Dusbabu a Lukáše Typlta.