Příbramsko

Hraje Dobříšský posleslý orchestr lidových nástrojů

Kdy: sobota 11. února od 14.00

Kde: Velká Lečice, sraz Na Štěkandě

Za kolik: zdarma

Velkolečický masopustní rej. Průvod z místa srazu vyráží ve 14 hodin, zhruba v 16 hodin dojde k obecnímu úřadu, kde budou připraveny soutěže pro děti a volná zábava. Hraje Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů.


V dílničce vzniknou klíčenky z minerálů

Kdy: sobota 11. února od 16.00

Kde: Dobříš, Rodinné centrum Dobříšek

Za kolik: neuvedeno

Workshop: Klíčenka s minerály. Výroba klíčenky z minerálů, účastníci se dozvědí spoustu informací o vlastnostech minerálů a jak je spolu vhodně kombinovat. K dispozici bude více než 150 druhů minerálních korálků a komponenty v mnoha odstínech.

Na příbramsku se bude plesat

Hvožďany, kulturní dům. 11. února se od 20.30 hodin uskuteční Rodičovský ples. Vstup 150 korun. Předprodej vstupenek probíhá od úterý na OÚ ve Hvožďanech. Cena vstupenky v předprodeji 130.

Drahlín 11. února 19 hodin sál obecního úřadu Sádek Maškarní ples. Hraje skupina Klasickej postup. Bohatá tombola. Vstupné 190 korun

Zalužany, 11. února se koná hasičský ples SHD Zalužany. Začíná od 20 hodin v kulturním domě. K tanci i poslechu bude hrát kapela Bosáci. Chybět nebude tombola. Vstupné je 150 korun, předprodej místenek na Obecním úřadě Zalužany.

Dolní Hbity, 11. února se od 19 hodin uskuteční v Kulturním domě v Dolních Hbitech maškarní ples.

Sedlčany Kulturní dům Josefa Suka 11. února 19.30 Ochotnický ples. Hraje skupina Axiom. Vstupné 250 korun

Kladensko

Na retro plese budou znít hity kapely AC/DC

Kdy: pátek 10. února od 20.00

Kde: Kladno, Dům kultury

Za kolik: 550 korun

Retro ples s kapelou AC/DC revival. Vstup v retro nebo v jakémkoli společenském oděvu, ovšem většina návštěvníků má na tomto už tradičním bále retro kostým. Právě díky jejich originalitě a odvážnosti je každý ročník o něco krásnější.


K dolu Mayrau zamíří několik masopustních průvodů

Kdy: sobota 11. února od 15.00

Kde: Vinařice, Historický skanzen Mayra

Za kolik: zdarma

Masopust na Mayrovce. Součástí akce jsou masopustní průvody masek z okolních obcí, nejen z Vinařic, ale i z Libušína, Tuháně a Podprůhonu. Ve skanzenu čeká na návštěvníky živá hudba, masopustní tradice a masopustní občerstvení.

Na Čabárně se vyrábějí hmyzí domečky

Kdy: sobota 11. února od 10.00, 13.00

Kde: Kladno, Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna

Za kolik: 120 korun

Výroba hmyzích domečků pro včely samotářky, slunéčka a další druhy hmyzu, které v nich najdou úkryt a místo pro výchovu dalších generací. Hmyzí domeček si pak můžete umístit na svou zahradu, chatu nebo do parku ve svém okolí. Ve venkovním areálu si z nařezaných prkýnek sestavíte svůj domeček a v budově ho naplníte podle vlastního výběru. Kapacita je omezena, a tak je nutné se na akci přihlásit. Vyrábí se dvakrát, dopoledne a odpoledne.


Masopustní průvod ve Pcherách doprovodí muzikanti

Kdy: sobota 11. února od 15.00

Kde: Pchery, sraz u obecního úřadu

Za kolik: zdarma

Masopustní průvod. Průvod maškar bude za doprovodu živé hudby procházet obcí, v parku pak pochovají basu. Cílem je restaurace Sport. Na místě budou vonět sladké dobroty i jitrnice.

Berounsko

Vycházka ukáže veřejnosti do Srbsko a okolí

Kdy: sobota 11. února od 10.00

Kde: Srbsko, dětské hřiště u vlakové zastávky

Za kolik: 60 korun (dospělý), 40 korun (dítě)

 Vlastivědná vycházka Muzea Českého krasu v Berouně tentokrát povede do obce Srbsko. „Povíme vám vše nejen o povodních ovlivňujících život obce, ale též o lomařství, které přispělo k jejímu rozvoji. Zastavíme se u bývalého přívozu, u starých statků, pískovny a Petzoldova lomu. Využijeme spadaného listí k výhledu na zajímavé technické stavby lomů,“ stojí v pizvánce muzea. Délka trasy je asi dva a půl kilometru.

Na masopustu v Osově budou vonět jitrničky

Kdy: 11. února 13.30

Kde: Osov, sraz u kapličky v Osovci

Za kolik: zdarma

Masopust. Průvod masek s kapelou, masopustní fraška, soutěž o nejlepší dětskou i dospělou masku, jitrnice, na závěr posezení v hasičárně s country kapelou.

Mělnicko

V Mydlárně zní bluesrocková muzika

Kdy: pátek 10. února od 21.00

Kde: Mělník, Stará mydlárna

Za kolik: 150 korun

V klubu na náměstí Karla IV. v historickém centru města se koná další z večerních koncertů. Tentokrát tam hraje kapela z nedalekých Neratovic Scooting Blues své bluesrockové písničky. 


Radek Havlíček vypráví o své daleké cestě

Kdy: neděle 12. února od 16.00

Kde: Tuhaň, společenská místnost obecního úřadu

Za kolik: neuvedeno

Veřejnost bude mít možnost si vyslechnout přednášku na téma Rád chodím po horách aneb Pěčky z Pradědu na Ještěd - 350km za 17 dní. O tomhle dobrodružství bude zúčastněným vyprávět Radek Havlíček.

Rakovnicko

Ve Třtici si podruhé užijí masopust

Kdy: sobota 11. února od 9.00

Kde: Třtice, na place

Za kolik: zdarma

Druhý ročník masopustu. „Přijďte, pokud možno v maskách, a podpořte tak náš masopustní rej,“ vyzývají organizátoři s tím, že sraz bude na místním place ve 13.00. Do kroku bude průvodu hrát a zpívat Divadlo M z Duchcova. Dorazit veřejnost bude moci ale už dříve. Už od 9 hodin tam bude možné nakoupit na masopustním jarmarku. Chybět nebude ani tradiční zabijačka a vepřové dobroty. Večer si zájemci mohou zatancovat s kapelou kapely VivaSong Víti Vávry. Masopustní zábava začíná ve 20 hodin.


Nejen Senomatští budou vzpomínat festivalem

Kdy: sobota 11. února od 18.00

Kde: hospoda Na Návsi, Senomaty

Za kolik: 250 korun

Párty pro tebe je název už 11. ročníku vzpomínkového hudebního festivalu, který se uskuteční o víkendu v Senomatech. Příchozí se mohou těšit na kapely E.O.S. (hardcore metal, Stochov), Phobos (post hardcore, Rakovník), Konfront (punk hardcore, Praha) a Sick Boys (crossover metal, Praha).