Velikonoce v hornickém domku
Tradiční předvádění velikonočních zvyků a obyčejů, ukázky lidových řemesel a rukodělných prací spjatých s Velikonoci, zvýhodněné vstupné. To vše nabízí Hornické muzeum Příbram v hornickém domku. Pracovníci muzea předvedou návštěvníkům v bývalé hornické chalupě (Havířská ulice čp. 105) v Příbrami na Březových Horách, vyzdobené malovanými vajíčky a slavnostním pečivem, tradiční velikonoční činnosti a připomenou sváteční zvyky a obyčeje. Návštěvníci si sami mohou vyzkoušet například pletení pomlázek, zdobení kraslic voskem či škrabáním, pečení jidášů, zdobení perníčků cukrovou polevou, výrobu píšťalek z rákosu a textilních či korálkových ozdob. Program je vhodný pro děti, větší skupiny je třeba předem objednat. Otevřeno je od března do 8. dubna denně, ve všední dny od 9 do 15 hodin, o víkendu od 10 do 17 hodin. Zvýhodněné vstupné je 20 Kč.

Velikonoce na zámku v Dobříši
Od 5. do 9. dubna jsou pro návštěvníky dobříšského zámku připraveny velikonoční prohlídky, povídání o tradicích Velikonoc a zvycích. Zámek je otevřen celoročně a to po celý týden (pondělí – neděle 8 – 16.30 hod.).

Velikonoční veselice s kuřetem v Mníšku
Zámek v Mníšku pod Brdy pořádá 10. ročník Velikonoční veselice s Kuřetem. Akce již deset let podporuje sbírku Pomozte dětem. Celodenní program zahrnuje šermířská vystoupení skupiny historického šermu Alotrium určené rodinám s dětmi, řemeslné trhy, Pašijové hry, výtvarné tvoření, prohlídku výstavy módy na panenkách Barbie, prohlídky zámku pro děti, kabaretní vystoupení i zpěv v podání country kapely Balzám. Tímto program již tradičně slavnostně zahajujeme novou sezonu mníšeckého zámku. Akce se koná 8. dubna od 9.30 do 16.00 hodin.

Velikonoční koncert v Zámečku
Galerie Františka Drtikola Příbram pořádá velikonoční koncert Vzkříšení duše a přírody 3. dubna od 18 hodin. Vystoupí vokálně instrumentální soubor dobových nástrojů Chairé Příbram s uměleckým vedoucím Josefem Krčkem. Na koncert zazní Loutna česká (výběr) A. Michny z Otradovic, Hořické pašije, velikonoční a jarní lidové písně. Předprodej vstupenek je v Infocentru MěÚ Příbram v Zámečku – Ernestinu.

Den řemesel v sedlčanském muzeu
Sedlčanské muzeum pořádá třetí ročník Dnů řemesel v čase předvelikonočním. Koná se v pátek 30. března a v sobotu 31. března. Během velikonočních dnů řemesel uvidíte malování kraslic, zdobení vajíček voskovou technikou, výrobu svíček, pletení košíků a pomlázek, řezbářskou práci, předení na kolovrátku, výrobu origami a ochutnáte domácí pečené dobroty, čaje a koření.

Velikonoční jarmark v Podbrdském muzeu
V Podbrdském muzeu v Rožmitále se bude konat v sobotu 31. března od 10 do 17 hodin velikonoční jarmark.

Prodejní výstava v Mincovně
Velikonoční prodejní výstava ručních prací a velikonočních dekorací je v Mincovně v Novém Kníně od soboty 31. března do 4. dubna.