PŘÍBRAMSKO

Toulava fest

Kdy: sobota 1. června od 11.00
Kde: Vysoký Chlumec, velkostatek na návsi
Za kolik: zdarma

Toulava fest se koná v rámci tradiční pouti. Stánky, soutěž o nejlepší pouťový koláč, otevření Stezek do Prčice po celý rok. Tanec a hudba, zahrají dechovka redband, Repete, Blue orchestra, Epydemye a další. Prohlídka místního skanzenu za symbolické vstupné 1 koruna.

| Video: Youtube

Hasiči slaví stovku

Kdy: sobota 1. června od 12.30
Kde: Bubovice, areál pod hospodou
Za kolik: neuvedeno

Stole let Sboru dobrovolných hasičů v Bubovicích. Ukázky hasičské techniky a zásahů záchranných složek, předání vyznamenání hasičům, od 14.00 hraje dechovka Babouci, od 20.00 večerní zábava pod širým nebem s kapelou Hračky.

Společně pro děti

Kdy: sobota 1. června od 14.00
Kde: Rožmitál pod Třemšínem, u Sadoňského rybníka
Za kolik: neuvedeno

Dětský den ve sportovně rekreačním areálu, soutěže, hry, ukázky práce hasičů, vojenská technika, pěnová party, skákací hrad, aquazorbing, hraje DJ Kobra.

Dětský den s myslivostí

Kdy: sobota 1. července od 10.00
Kde: Petrovice u Sedlčan, zámecký park
Za kolik: vstupné dobrovolné

Dětský den s myslivostí, myslivci, sokolníci, lesníci, psi loveckých plemen, lovečtí dravci, vábení zvěře, střelba ze vzduchovky, myslivečtí trubači a mnoho dalšího.

Prohlídka divadla

Kdy: sobota 1. července od 10.00
Kde: Příbram, divadlo A. Dvořáka
Za kolik: 100 korun

Seznámení s historií divadla, kdy návštěvníci uvidí sklady kostýmů, herecké šatny, maskérnu, projdou se po prknech, která znamenají svět. Čas zahájení přesunut ze 14. hodiny na 10. hodinu.

STŘEDNÍ ČECHY

Vítání léta na Koupadlech

Kdy: sobota 1. června od 13.30
Kde: Benešov, přírodní koupaliště na Sladovce
Za kolik: 150 korun, děti 140 cm zdarma

Oslava příchodu léta, den plný zábavy zahrnuje živou hudbu, grilování prasete, dobré pivo a pohodovou atmosféru. Vystoupí kapely Franťák Rock, Čejka Band, Metresa, Project Manhattan a Recidiva. Areál se otevře v poledne.

Jahodové hody

Kdy: sobota 1. a neděle 2. června od 10.00
Kde: Chodouň, Levandulové údolí (Berounsko)
Za kolik: 150 korun, snížené vstupné 70 korun

Pověstné jahodové knedlíky, koláče, buchty i mascarpone budou doprovázeny nádhernou letní stezkou, novou stálou expozicí bylin a naturopatie i Slovanských bohů, dílny jsou samozřejmostí a skvělou náladu načerpáte, jen co se nadechnete aromaterapie z místních bio polí.

Den záchranářů

Kdy: sobota 1. června od 13.00
Kde: Mladá Boleslav, parkoviště u Bondy centra
Za kolik: neuvedeno

Den záchranářů v Mladé Boleslavi se bude konat bude konat na parkovišti u Bondy centra 1. června. Akce nabídne dynamické a statické ukázky techniky i zásahu složek IZS, doprovodný program, stánkový prodej i dětskou zónu. Vstupné zdarma.

Třebízská pouť

Kdy: sobota 1. a neděle 2. června od 13.00
Kde: Třebíz, náves (Kladensko)
Za kolik: 30 korun dospělí, 20 děti

Tradiční pouť na návsi plná atrakcí a doprovodného programu. Ten se odehrává v areálu Cífkova statku a také v areálu Pod Skalou, kde na pouťové zábavě zahraje od 20 hodin kapela Globus Band.

Mělnická Veteran Rallye

Kdy: sobota 1. června od 7.30
Kde: Mělník, dopravní hřiště v ulici Karoliny Světlé
Za kolik: neuvedeno

Mělnická Veteran Rallye, třiatřicátý ročník. Veterány budou přijíždět na dopravní hřiště od půl osmé ráno do deseti, startovat mají patnáct minut před jedenáctou. Čeká je trasa dlouhá 74 kilometrů, většina vede Mělnickem. Cíle na stejném místě by měly dosáhnout zhruba v půl čtvrté. Na cestě budou mít posádky zastávky s kontrolami, které otestují i jejich zručnost za volanty a vědomosti. Nejmladší vozidla na rallye budou skoro čtyřicet let stará.

Dětský den rybářských slavností

Kdy: sobota 1. června od 9.00
Kde: Katlov u Červených Janovic (Kutnohorsko)
Za kolik: zdarma

Přijďte zažít jedinečný den na Katlov. čekají na vás přednáška a autogramiáda Jakuba Vágnera, ukázky techniky a výzbroje záchranky, hasičů i policie, za dobrého počasí dojde i na pěnu. Těšit se můžete na malování na obličej, soutěže, skákací hrad, rybářská školička a mnoho dalšího.

Toulava fest

Kdy: sobota 1. června od 11.00
Kde: Vysoký Chlumec, velkostatek na návsi (Příbramsko)
Za kolik: zdarma

Toulava fest se koná v rámci tradiční pouti. Stánky, soutěž o nejlepší pouťový koláč, otevření Stezek do Prčice po celý rok. Tanec a hudba, zahrají dechovka redband, Repete, Blue orchestra, Epydemye a další. Prohlídka místního skanzenu za symbolické vstupné 1 koruna.

Šanofest

Kdy: sobota 1. června od 16.00
Kde: Šanov, Lesní divadlo (Rakovnicko)
Za kolik: 400 korun

Oheň festivalu zapálí rocková formace Last Moment, jako druzí přiloží do kotle Five Sins. Jako třetí zahraje rocková mašina kapela FRET. Headlinerem vesnického festivalu bude parta De Bill Heads a o afterparty se postará Yentak.