Jerusalém – V sobotu opět zavítají do kulturního areálu Na Vršku v Jerusalémě u Příbrami bigbeatové legendy Karel Kahovec a Viktor Sodoma s jedinečnou skupinou Petra Nováka George & Beatovens a známá příbramská skupina Nástroj Snahy. Fanoušky českého bigbeatu čeká letní noc v příjemném prostředí. Karel Kahovec s kapelou se do Jerusaléma vracejí pravidelně několik let a za tu dobu společně s pořadateli, což je jerusalémský sbor dobrovolných hasičů, vypilovali vystoupení téměř k dokonalosti. Nástroj Snahy nastoupí na pódium v 19 hodin, od 21 hodin začne koncert Karla Kahovce s kapelou.

Hrachov – Pokud ještě nemáte plán na víkend, nevadí. Přijměte třeba pozvánku do nového, moderního Ekocentra Ochrany fauny ČR v Hrachově. Pokud vaše děti milují zvířata, určitě nebudete návštěvy litovat. Ekocentrum slouží jako stanice pro zraněná a handicapovaná zvířata, jako školící centrum, ale je to místo určené pro širokou veřejnost. Je to vlastně malá zoo našeho okresu. Funguje tu útulek pro psy a k vidění jsou i jiná domácí zvířata. Můžete vidět lišku, kunu, ježky, veverky, čápa, dravce a sovy. „Kromě medvěda tady máme všechno," zažertoval vedoucí Ochrany fauny ČR a šéf ekocentra Pavel Křížek, který zve veřejnost na návštěvu a na novou expozicí sladkovodních ryb v akváriu v hlavní budově. Nyní je v prostorách i výstava historických panenek.

Příbram, Lešetice – Socialistický realismus v architektuře je název nové výstavy, která je od července otevřená v Památníku Vojna Lešetice v multifunkčním sálu. „Výstava představuje jeden z architektonických stylů totalitního období. Po únoru 1948 se v Československu stal v mnoha oborech vzorem Sovětský svaz. Zesílil také tlak na uplatňování sovětského umění, označovaného jako socialistický realismus. Snaha po zdůraznění monumentality a patřičném vyjádření politické moci znamenaly obrat směrem k historizující inspiraci a tradičnosti," píše se o výstavě na webu Hornického muzea Příbram.

Příbram, Svatá Hora – Benefiční koncert k zahájení jubilejního cyrilometodějského roku se koná v pátek v bazilice na Svaté Hoře. Na programu je hudba slovanských skladatelů Adama Václava Michny z Otradovic, Césara Antonoviče Kjuje, Petra Iljiče Čajkovského a Antonína Dvořáka. Koncert studentů Středočeské mezinárodní pěvecké dílny je posledním v řadě celé série koncertů, konajících se na různých místech Středočeského a Jihočeského kraje. Výtěžek z koncertu půjde na opravu svatohorských varhan. Začátek je v 18 hodin.

Mníšek pod Brdy – V klášteře Skalka je v sobotu vernisáž výstavy Útěk na Tahiti. Expozice představí fotografie Petry Doležalové a Libora Špačka. Vernisáž začíná v 15 hodin, výstava potrvá do 5. srpna.

Radíč – Každou sobotu o letních prázdninách připravila správa zámku Radíč v zahradě divadelní představení. Tentokrát to bude pohádka Princ Jaromil a O kouzelné vodě nebo Zlatovláska. Začátek je od 16 hodin.