Příbram – V sobotu se v okolí Hořejší Obory uskuteční setkání hudebníků, řemeslníků a divadelníků. Celá akce nese název Korzo Obora. V Příbrami narazíte na stánky se skutečnou rukodělnou výrobou. Prodejci občerstvení nabídnou čerstvé, chutné a prověřené potraviny a občerstvení. Nezbytnou součástí jsou také míchané drinky pro pány a dámy. Ke Korzu Obora patří také divadlo. Připraveny jsou celkem tři představení.

Příbram – V sobotu se na Svaté Hoře koná pouť Matice Svatohorské. Zahájena bude v bazilice mší svatou v 10 hodin. Po ní bude následovat výroční členská schůze. V jejím rámci budou dárcům předána poděkování a odměny za jejich dary poskytnuté na stavbu velkých varhan od konání poslední výroční schůze.

Příbram - Sazečkový trh se koná v sobotu na Václavském náměstí v Příbrami od 8 do 12 hodin.

Chrást – V sobotu se uskuteční 14. ročník Tuháčkova běhu v Chrástu. Prezentace závodníků na návsi je od 9. do 10.45 hodin. Závodí se v několika kategoriích, které jsou určeny hlavně dětem. Start hlavního závodu je v 11 hodin a poběží se 9,5 kilometru. Zajištěno je občerstvení a vyhlášení je v plánu na 14.30 hodin.

Mníšek pod Brdy – Mladí zpěváci se utkají v sobotu o titul Brdský kos. Soutěžit se bude ve třech kategoriích od 4 až do 18 let. Začátek klání je v 14 hodin. Do dalšího ročníku populární soutěže pro děti a mládež je přihlášeno celkem 39 malých i větších odvážlivců, někteří z nich se kromě sólového zpěvu představí i ve skupinové kategorii. Do ní jsou přihlášeny tři duety, jeden kvartet a jeden septet.

Lešetice – V sobotu můžete při návštěvě Památníku Vojna Lešetice zažít neobyčejnou atmosféru při noční prohlídce bývalého lágru Vojna. Ten bude otevřen netradičně od 19 do 24 hodin. Akci Pražské muzejní noci začalo Národní muzeu v roce 2004. Nyní mohou zažít jedinečnou atmosféru také v Lešticích. Na prohlídku je zvýhodněné vstupné 5 korun.

Příbram – V neděli se uskuteční další ročník oblíbené akce Divadlo dětem. V okolí příbramského divadla bude mnoho atrakcí a představení. Podrobné informace přineseme v zítřejším vydání.