JinceZábavný den pro celou rodinu se uskuteční na biokoupališti v Jincích v sobotu od 11 do 23 hodin. Návštěvníky čeká bohatý kulturní program s dětskými soutěžemi družstev, ukázkami historického šermu, fakírskou a ohňovou show. Občerstvení bude zajištěno, vstupné do areálu koupaliště je v tento den 70 Kč a akce se koná za každého počasí. Přírodní koupaliště v Jincích je vedle fotbalového hřiště a nabízí příjemný relax u vody. Vstupné je 10 a 20 Kč. Na místě můžete koupit nápoje, občerstvení a zmrzlinu. Otevřeno je denně od 9 hodin.

Příbram – Další ročník Fialka Festu vypukne už v sobotu ve 13 hodin v areálu Nového rybníka v Příbrami.A na co se můžete těšit? Na kapely Dekolt, Origami, The Spankers a Just For Being a také na Vlastu Plamínka. Součástí programu jsou i další aktivity, které můžete využívat, jako aquazorbing, slackline, nebo vidět taneční vystoupení klientů z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Občerstvení bude zajištěno ve stánku, který je na Novém rybníku běžně, obohacené grilovaným masem či klobásámi. Lístky zakoupíte v předprodeji za 140 korun, na místě za 190.

Obecnice – Námětem na víkend jsou i oslavy v Obecnici k 620. výročí od založení obce. Sobotní program od 10 hodin zahrnuje setkání rodáků, kladení věnců, svěcení praporu, besedu, hudbu Rožmitálské Venkovanky, ukázky leteckých modelářů a od 21.30 hodin úplně první hasičskou fontánu, na kterou se sjede sedm až osm sborů z okolí. Oslavy pokračují i v neděli, kdy hasiči předvedou ukázky své práce, pro děti připraví oblíbenou pěnu a odpoledne si staré gardy zahrají fotbal. Diváci se mohou také těšit na ukázky výcviku psů. Vše se odehraje na hřišti Slavoj.

Dlouhá Lhota – Posluchači eletronické hudby se dočkali. O víkendu je v Dlouhé Lhotě čeká Electro festival, na kterém vystoupí se svými sety špičkoví čeští dýdžejové. Nebude chybět ani velké pódium plná světelných efektů a speciálních FX efektů. Burácející sound od renomované firmy EAW ucelí monstrózní show která na vás čeká v sobotu. Těšit se můžete na dvě pódia. Stanování zdarma. Začátek je v sobotu na letišti ve Dlouhé Lhotě v 19 hodin.

Dobříš – V pátek a sobotu můžete vyrazit v Dobříši na Summer fest. Stejně jako v loňském roce se bude konat na scéně za sportovní halou. Páteční program bude patřit známým kapelám a odstartuje v 18:30, sobotní místním formacím a divadlu. Vstupné na oba dny je 150 korun, kdo chce přijít pouze v sobotu, zaplatí 50 korun.