Příbram – V pátek 20. a v sobotu 21. listopadu se v Příbrami uskuteční Hokejový maraton Příbram 2015. V hokejovém zápasu, který se bude hrát po dobu 24 hodin non-stop mezi hokejovým oddílem Spartak Příbram Stará Garda a HC Kovárny 1988 Kladno, se účastníci v přímém přenosu některých televizních stanic pokusí o zápis do České knihy rekordů. Vstupné na tuto akci je dobrovolné, výtěžek poputuje do Dětského domova Pepa v Lazci. Akce se koná pod záštitou města Příbram, v rámci prevence kriminality a boje proti drogové závislosti.

Rožmitál – Skaut Rožmitál zve v sobotu na Dětskou party, která se bude konat od 14.30 v rožmitálském společenském centru. Na děti čekají soutěže o spousty cen, míchané nápoje a skvělá zábava. Od 19 hodin začne ve společenském centru v Rožmitále Skautská veselice. Letošním tématem je Pomáda, tématické kostýmy jsou vítány. K tanci a poslechu zahrají Bosáci, připravena je hra o stovky cen a těšit se můžete také na míchané nápoje. Vstupné je 100 korun.

Příbram – V sobotu bude příbramská Knihovna Jana Drdy patřit dětem a jejich rodičům. Od osmi do dvanácti hodin se v oddělení pro děti totiž koná akce s názvem Den pro dětskou knihu. Na programu budou výtvarné díly, malování na obličej, dětská vystoupení ze spřízněné Základní umělecké školy Příbram a beseda se spisovatelkou Markétou Vítkovou, která zde pokřtí knihu Narozeninová kočka. „V devět hodin zahraje příbramská loutkoherecká skupina Zalezlíci populární drama Míček Flíček o zlobivém Flíčkovi, kterého odnese strašlivý Drak Mrak. Po celé dopoledne mohou zájemci také pohovořit s prodejci dětských knížek, u kterých si budou moci zakoupit nové knihy k Vánocům za výhodné ceny. Pokud nemáte na sobotní dopoledne žádný program, vezměte své děti do knihovny," zve malé i velké čtenáře Karel H. Šťastný z příbramské knihovny.

Sedlčany – Od konce října společně brázdí republiku dvojice mladých a talentovaných muzikantů Voxel a Sebastian a dvoučlenná skupina Light & Love. Jejich společné Redhead Tour 2015 se v sobotu zastaví v Sedlčanech. V místním Pohoda klubu vystoupí od 20 hodin. (red, ks)