Příbram – V restaurace Na Marii na Březových Horách zahraje k poslechu a tanci v pátek od 20 hodin kapela Bonanza se zpěvačkami Helenou Havelkovou a Stáňou Zábranskou.

Dobříš – Městská knihovna Dobříš bude v neděli patřit židovské a chasidské hudbě. Od 17 hodin zde vystoupí jedna z našich nejlepších kapel těchto hudebních stylů, skupina Mišpacha.

Příbram – Březohorské podzemí ožívá jako za starých časů, a to nejen prací havířů. Zjevují se tu i skřítci permoníci v čele s mocným Permonem, aby horníkům pomohli v jejich tvrdé práci při těžbě stříbrné a olověné rudy nebo je pozlobili nějakou rošťárnou. Malí i velcí návštěvníci se v rámci zábavně naučného programu dozvědí, co horníci svým dětem o permonících vyprávěli. Čeká je také jízda důlním vláčkem do tajuplného podzemí březohorských dolů, kde se s těmito záhadnými skřítky setkají. Akce vhodná zejména pro rodiny s dětmi se koná v sobotu od 9 do 17 hodin v areálu dolu Anna v Příbrami na Březových Horách, začátek představení každou čtvrthodinu (poslední v 16 hodin). Pro tuto akci platí jednotné vstupné 40 korun.

Petrovice – Tři dny plné dobrovolnických aktivit čekají také obyvatele Petrovic. Připojí se tak k akci 72 hodin, které se v ČR konají již počtvrté. Kdykoliv během těchto 72 hodin od 8. do 11. října, a zároveň jakkoliv dlouho, se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Také Základní škola Petrovice se v pátek zapojí. A co že se bude dít? „Naši nejmenší školáci a školní družina budou uklízet okolí školy, třeťáci se vypraví do domova seniorů, kde budou společně vyrábět z keramické hlíny. Výrobky pak ve škole vypálí a donesou je jejich autorům. Čtvrťáci mají na programu natírání opravených laviček u hřiště. Páťáci pomohou s úklidem a šesťáci uspořádají vernisáž Petrovice očima žáků. Sedmáci vyčistí běžeckou dráhu za školou, sedmáci zase pomohou s údržbou zahrady mateřinky Čtyřlístek. A deváťáci si předsevzali, že upraví autobusovou zastávku," informuje ředitelka školy Hana Vošahlíková v petrovickém periodiku.

Rožmitál – Do neděle se ještě koná 19. ročník akce Týden knihoven. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). Nejen rožmitálská knihovna se připojuje k této celostátní akci a nabízí svým návštěvníkům týden plný zábavy a novinek. Můžete zažít knihovnu trochu jinak.

DobříšVladimír Mišík vystoupí s kapelou ETC v pátek v Dobříši. Koncert začíná ve 20:30 v kulturním domě.

Příbram – Páteční podvečer si přijdou na své posluchači punk rocku. V příbramském Junior klubu vystoupí kapela Jaksi Taksi. Začátek ve 20 hodin. 

Sedlčany – Na pochod Voděradskými bučinami se chystají v sobotu členové Turistického oddílu při TJ Tatran Sedlčany. Na procházku dlouhou třináct kilometrů zvou i další zájemce, kteří mají být na vlakovém nádraží v Sedlčanech nejpozději v 6.50 hodin. Z místa srazu odjedou vlakem do Olbramovic a dále budou pokračovat autobusem do Louňovic, odkud v 9 hodin pošlapou již pěšky. Ke zpáteční cestě využijí v Říčanech vlak, který z nádraží odjíždí ve 14.30 hodin.