Příbram – Není všechno paráda co hrajem, tvrdí muzikanti kapely M-BAND. Proto osedlá Šest bílejch koní a pojede jako Parní válec po Coton fields, uvidí Flovers on the Wall a Blue Moon s Hvězdou Coutryon nad hlavou. Účinkují Olda Zeman, Vojta Maršík, Josef Lukeš a Václav Lukeš. Jejich hudbu si můžete poslechnout v pátek od 19 hodin v divadelním klubu „Déčko".

Drážkov – Váchův špejchar v Drážkově pořádá setkání s Milošem Doležalem a besedu k jeho knize Jako bychom dnes zemřít měli. Beseda se koná v sobotu v 17 hodin. Autor knihy je redaktorem Českého rozhlasu a publicistou. Kniha je o dramatu života, kněžství a mučednictví jednoho faráře.

close Hornické muzeum v Příbrami. zoom_in Příbram – Schovat před deštěm nebo zchladit se můžete třeba v podzemí. To příbramské je díky své hornické minulosti na taková místa bohaté. V příbramském hornickém muzeu na vás čeká několik prohlídkových tras v podzemí, kde je přeci jen o mnoho stupňů méně než bylo v uplynulých tropických dnech. Otevřeno je o víkendu od 9 do 18 hodin, poslední prohlídka se koná v 17 hodin, do vybraných expozic v 17:30 hodin.

PříbramV neděli startuje v Příbrami Babí léto, což je kulturní akce, která nahradí městské slavnosti, dříve pořádané k začátku školního roku. Namísto jednodenní akce se tedy můžete těšit na hudební neděle. Zavítat tedy můžete už tuto neděli na Rockové odpoledne na náměstí T.G.M. (pozn.: pro nemoc nevystoupí skupina Petr Novák Revival) od 14 do 19 hodin.

Příbram – Děti se mohou v Příbrami těšit na nové Rákosníčkovo hřiště, které se slavnostně otevře v sobotu v areálu Nového rybníku od 10 do 18 hodin.

close Herci Adina Mandlová a Oldřich Nový ve filmu 'Kristián' z roku 1939. zoom_in DobříšHvězdy stříbrného plátna si můžete připomenout v dobříšském zámku. Výstava zachycuje období zlatého věku československé kinematografie, na které se představí hvězdy stříbrného plátna první republiky a protektorátu a jejich další osudy. Během návštěvy zhlédnete například osobní předměty Adiny Mandlové, originály filmových plakátů, dobových fotografií a karikatur. Nebude zde chybět herecká šatna, čtenářský koutek s dobovými časopisy či zákoutí s módou a doplňky. Expozici můžete navštívit od pondělí do neděle v čase 9 – 17 hodin.

Zduchovice – Mistrovství ČR pro jezdce na pony v kategoriích skoky a drezura se opět vrací do Zduchovic. Tam budou jezdci ve věku 8 až 16 let do neděle bojovat o medaile.

JerusalémV pátek od 19 hodin v restauraci Na Vršíčku v Jerusalémě u Příbrami budou hrát k tanci a poslechu kapely Ginevra a Bonanza.

close Zámek v Březnici. zoom_in Březnice -
Březnický zámek si v sobotu prohlédnete poněkud netradičně. Oživené prohlídky se tentokrát ponesou v duchu tajuplného příběhu Frankensteina. Speciální prohlídku můžete navštívit v tento den od 20 až do půlnoci. Doporučená je včasná rezervace vstupenek.