Kosova HoraOchutnávka letošního nového vína dovezeného přímo z moravských sklepů nemá být v Kosově Hoře v pátek 11. listopadu od 11 hodin na náměstí žádný problém. Dobrého jídla a pití prý bude pro mlsné jazýčky dostatek také v sobotu 12. listopadu, kdy se obyvatelé chystají kolem 14. hodiny uvítat u kašny sv. Martina na koni a jeho družinu Svatomartinská oslava byla vždy spojena s celou řadou tradic a bývala označována za svátek hojnosti. Zřejmě proto se svátek sv. Martina dodnes v mnoha domácnostech i restauracích slaví pečenou husičkou a mladým vínem.

Sedlčany – Česká meziválečná literatura je v sedlčanské knihovně tématem přednášky Pavla Šidáka v pátek 11. listopadu od 18 hodin. „Lektor umí posluchače zaujmout. Působí v Ústavu pro literaturu Akademie věd ČR a učí na obnovené Literární akademii Škvoreckého. Beseda s ním bude pro veřejnost podle mého názoru zajímavá a může být velmi přínosná také pro budoucí maturanty. Literatura meziválečné doby patří mezi stylově nejbohatší. Literární směry se vyvíjí od avantgardy, proletářské poezie k poetismu a surrealismu. V tomto období se prosazují v literatuře katoličtí autoři a literatura novinářská. Mezi nejvýraznější české umělce této doby patří bratři Čapkové, Vítězslav Nezval, Jaroslav Seifert, František Halas, Vladimír Holan, Karel Poláček či Ivan Olbracht," upřesnila pozvánku knihovnice Alena Budková.

Příbramsko – Tělovýchovná jednota Spartak Rožmitál – oddíl turistiky zve veřejnost na tradiční pochod brdskými lesy s názvem Podzimní toulky. Pochod se uskuteční v sobotu 12. listopadu a start a cíl je na stadionu v Rožmitále od 7 do 10 hodin. Organizátoři připravili různé trasy v délce od 9 do 35 km. V Třemšínské boudě bude opět zajištěno občerstvení.

Rožmitál – V rožmitálském společenském centru se bude konat tuto sobotu 9. skautská veselice ve stylu westernu. Ve 14:30 začne dětská párty a na 19. hodinu je naplánován začátek tradiční veselice. Hrát bude skupina Bosáci, připraveny budou míchané drinky a návštěvníci v kostýmech se mohou těšit na welcome drink. Vstupné je 100 korun.