Hřiměždice – V pátek a v sobotu se v hřiměždickém lomu koná otevřené Mistrovství republiky ve skocích do vody z 12 a 16 metrů. Kromě nejlepších skokanů z celé republiky i světa se můžete bavit při několika hudebních projekcích, připraveny jsou módní přehlídky, soutěže a adrenalinové vyžití.

Březnice – V sobotu začíná program březnické pouti. Do města se sjede několik desítek stánkařů a prodejců a s nimi stovky lidí. Připravuje se bohatý program, atrakce a také sportovní vyžití. Během víkendu můžete navštívit také březnický zámek, kde uvidíte šermíře a další kulturní program. V areálu u tenisových kurtů a fotbalového stadionu se připravuje adrenalinová sportovní akce.

Nové Podlesí – V sobotu se můžete vydat do lesního divadla Skalka u Nového Podlesí. Pět minut před třetí hodinou odpolední začíná Tramtamtýdamtůdá Fest. Čeká vás neoposlouchaná hudební tvorba nejen českých, ale i zahraničních kapel.

Petrovice – V sobotu a v neděli pokračuje hasičská soutěž Brdská liga dalším dvoukolem, tentokrát na místních hřištích v Chýňavě na Berounsku a v Petrovicích u Sedlčan. V sobotu je začátek od 13 hodin, v neděli pak v 11 hodin.

Dobříš – V sobotu můžete zavítat na 2. Rybí hody, které se konají na dobříšském zámku. Na nádvoří je od 11 do 17 hodin připraven zajímavý program s ukázkami zpracování ryb, výstavou rybolovné techniky, grilování a pečení.

Rožmitál – Pokud se chcete přiučit něco o přírodě, můžete se nejen o víkendu vydat do Podbrdského muzea v Rožmitále na výstavu Stromy jako domy. Přírodovědná výstava nabízí zajímavé činnosti a hravé obrazovky se zvuky a zpěvy živočichů, skládačky a prvky pro všechny věkové kategorie. Součástí výstavy je více než sedmdesát vypreparovaných zvířat, kterých se můžete bezpečně dotýkat. V galerii muzea pak můžete obdivovat snímky z horkého Maroka. Otevřeno je od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.