Příbram – Rockeři zahájí prázdniny v Příbrami na Fest rocku. Festival nabídne posluchačům kapely Špejbls Helprs, E!E, Gentianu či Origami. Dále zde vystoupí Scandal princes a Chilliguns. Akce začíná v sobotu od 15 hodin a potrvá do večerních hodin v areálu letního kina v Příbrami. Během festivalu se koná sbírka na podporu obcí postižených povodní.

Rožmitál – V Rožmitále se v neděli uskuteční slet historických modelů letadel, který pořádá leteckomodelářský klub na modelářském hřišti v Rožmitále. Začátek je v 9 hodin.

Rožmitál – Podbrdské muzeum hostí interaktivní výstavu Z říše loutek a pohádek. Výstava začíná v neděli v 15 hodin vernisáží, jejíž součástí bude představení Umělecké scény Říše loutek Praha – pohádka O Budulínkovi a O Koblížkovi. Výstava potrvá do 14. září.

Kosova Hora – Kosohorští budou o víkendu sjíždět peřeje. Koná se totiž akce Kosohorské peřeje a posádky na originálních plavidlech čeká sjezd Mastníku. Akce začíná v sobotu ve 14 hodin v parku za potokem. Během programu vystoupí kapela Piňakoláda.

Petrovice – Petrovice u Sedlčan pořádají o víkendu pouť. Program začíná už v pátek, kdy je pouťová zábava v zámeckém parku, na které zahraje skupina Odysea. V sobotu program pokračuje fotbalovým turnajem Staří páni – Memoriál Míry Kocourka. Poté následují bezkontaktní zkoušky z norování. V neděli návštěvníky čeká vystoupení harmonikářů na hřišti a pouť.

Podlesí – Prázdniny letos nezačnou bez představení ochotníků v lesním divadle Skalka v Novém Podlesí. Tentokrát se diváci mohou těšit na divadelní hru Zdeňka Kozáka Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy. Hraje se v pátek a v sobotu, pak ve čtvrtek 4. července, v pátek 5. července a v sobotu 6. července. Začátek představení je vždy ve 21 hodin. Na přírodním jevišti pod širým nebem a korunami stromů se blýsknou ochotníci místního Divadelního souboru Skalka.