Sedlčany – Dosud největší turné ve své historii zahájí říčanská punkrocková kapela Zakázaný ovoce v Sedlčanech. V hotelu Vltavan představí své melodické písně nejen z nového alba Automat na lásku v pátek od 20 hodin. V rámci turné kapela navštíví 25 měst v Čechách a na Moravě, tři na Slovensku a jedno v Polsku. „Skupina již se slovenskou formací Zoči Voči absolvovala jarní turné, které bylo velice úspěšné. I proto se Zakázaný ovoce rozhodlo udělat i podzimní část," uvedl pořadatel sedlčanského koncertu Roman Šneller.
close Vystoupení formace Zakázaný ovoce zoom_in Kromě Zakázanýho ovoce vystoupí v Sedlčanech broumovská kapela Imodium, která představí loňské album Valerie. Dále pak zahraje mladá poppunková skupina On The Way a zkušená rocková stálice z okolí Prahy Lety mimo. „Zakázaný ovoce předvádí na pódiích neopakovatelnou hudební show a jejich příjemné skladby obloudí nejednoho z fandů. V současné době tvoří skupinu čtyři členové, konkrétně zpívající kytaristé Pišto a Láska, baskytarista Yaris a bubeník Franc," řekl Roman Šneller s tím, že zájemci si budou moci nové CD Automat na lásku na koncertě koupit.

PříbramDen s permoníky aneb Kouzelné kladivo je název zábavného programu, který pro malé i velké návštěvníky připravilo Hornické muzeum Příbram. Uskuteční se v sobotu na dole Anna. Rodinné vstupné činí sto korun a zájemci se budou moci podívat do světa permoníků.

„Na návštěvníky čeká jízda důlním vláčkem do podzemí březohorských dolů, které bude osvětlené jako za dávných časů jen plamínky kahanů a luceren. Ve štolách se bude rozléhat ťukání želízek a mlátků havířů, kteří se snaží nalézt stříbrnou rudu, a přitom všechny příchozí zavedou i do pohádkového světa, v němž se zjeví tajemní skřítkové hlubin, permoníci," uvedl ředitel muzea Josef Velfl.

V programu nebude chybět ani mezi dětmi oblíbená „hornická štreka", tedy zábavné putování po stopách starých horníků a vyprávění pohádkového příběhu moudrého Velkého Permona. A prostor v průběhu celého dne dostane i pásmo písniček, říkadel a her. Součástí doprovodného programu bude od 11 a 13 hodin pohádka s názvem Dva tovaryši. Tu sehrají dětí z literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy J.J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem, pobočka Obecnice. 

Dobříš – V Dobříši vystoupí kapela Sto zvířat. Představí album nejen pro děti s názvem Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách a kapela s ním vyráží na Tlustý turné. Hned třetí koncert se uskuteční v Dobříši v pátek od 20.30 hodin v kulturním domě.

Dobříš – Nakoupit si maso, pečivo či sýry od lokálních výrobců budete moci už tuto sobotu v Dobříši. Během dopoledne zde nakoupíte také sezónní ovoce a zeleninu, zavařeniny, med, ale také květiny, keramiku a další drobnosti pro domácnost. Trhy začínají opět v 8 hodin na dobříšském Mírovém náměstí a potrvají až do poledne.

Sedlčany – Série šesti motoristických a všeobecných burz v areálu Sedlčanské kotliny vyvrcholí už tuto neděli. Jeden z pravidelných návštěvníků této akce si zde již třetím rokem převezme od pořadatelů z Veterán klubu Sedlčany klíčky od skútru. Aby se o tento skvost mohl ucházet, musí na věrnostní kartičce nastřádat od dubna do října šest účastnických razítek. „Kromě této hlavní výhry budeme losovat deset dalších cen," uvedl jeden z hlavních organizátorů Pavel Chýle. Na burze, která začíná v 7 hodin a potrvá přibližně do 12 hodin, je opravdu možné najít všechno možné i nemožné – od trpaslíků, přes součástky k automobilům, psací stroje, brusle až po rodokapsy či knihy o Leninovi. Výběr bývá opravdu široký. Vždyť na každé z nich bývá kolem 150 prodejců," upřesnil Chýle.