Příbram – Pokud si chcete užít trochu toho tanečního svíjení při starších i novějších písničkách, můžete v sobotu večer vyrazit do Junior klubu v Příbrami. Od 21 hodin se tu koná Oldies & Newies pod pomyslnou taktovkou diskžokeje luDJeka. Počítejte s padesátikorunovým vstupným.

Obecnice – Skvělá podívaná se spoustou legrace nebo docela náročný sedmikilometrový běh po brdských stezkách nad Obecnicí. Stačí si jen vybrat podle momentální fyzičky. Zlatý nuget Bečánova začíná v sobotu už po pětatřicáté na obecnické louce od 14 hodin. Pokud si zvolíte tu náročnější variantu zábavy, musíte se nejméně hodinu předem registrovat na místě.

Dobříš – V pátek přijíždí do kulturního domu v Dobříši Pražské trio Sunflower Caravan, které je na tuzemské scéně dobře známé účinkováním na mnoha českých i slovenských festivalech. Kapela ale v posledních letech úspěšně přerůstá hranice domácí scény. Na turné doprovodila švédské The Ark a ve Švédsku si také v roce 2012 zahrála několik koncertů. Předskakovala Glenu Hansardovi a Frames, Trio si zahrálo i v Londýně v legendárním klubu Dublin Castle. Je to kapela s nezaměnitelným hammondkovým, lehce psychedelickým soundem, kterou je příjemné slyšet i vidět. Jejich písničky hrané na piano, basu a bicí jsou nepopsatelný úlet – barevné, hravé, strhující. Koncert začíná od půl deváté večerní, vstupenky lze zakoupit v dobříšské trafice U Davida nebo na místě.

Sedlčany – Vyznavači výstav se dnes od 9 do 12 hodin mohou vydat do sedlčanského městského muzea, kde se koná výstava Slavné vily Středočeského kraje, která představuje 37 vil. Jeden výstavní panel – jedna vila, dozvíte se vše o stavitelích, architektech, lidech, obyvatelích.

Sedlčany - Osobnost spisovatele Karla Čapka si připomenou tutu sobotu sedlčanští turisté. Oddíl TJ Tatranu pořádá v sobotu 7. února akci s názvem Po stopách Dášenky. V jejím průběhu organizátoři život štěňátka, hrdiny dětských knížek, připomenou. Zájemci mají být včas na sedlčanském autobusovém nádraží na stanovišti směr Příbram. Pravidelná linka má podle jízdního řádu odjezd v 8 hodin. V 8.40 hodin vystoupí na Skalce, kde přestoupí na spoj do Dobříše. U železniční stanice v Dobříši začnou krátce po deváté hodině ukrajovat první pěší kilometry. Trasa má celkovou délku 15 kilometrů a povede z Dobříše do Staré Hutí a do Strže. „Památník Karla Čapka ve Strži bude pro nás otevřený," informovala předsedkyně turistů Marta Burianová. Ze Strže se pak vydají výletníci do Prostřední Lhoty. Návraz autobusem do Sedlčan si odtud mohou naplánovat buď ve 14.47 nebo v 15.10 hodin.

Březnice - V sobotu od 14 hodin začíná v Březnici masopust. Průvod vyjde z autobusového nádraží ve 14.30 směrem do Rožmitálské ulice na náměstí. Od 15.00 začíná na náměstí vystoupení Chůpely (lidové písničky v podání kapely na chůdách), prodej medoviny, teplých nápojů, sladkostí a zabijačkových pochoutek. V kulturním pak od 16 hodin začíná pohádka pro děti i dospělé Jak šlo tele do světa v podání Divadla eMILLIon. Od 16.30 hodin vypukne v kulturáku Masopustní veselice. K poslechu a tanci hraje skupina Přescent. Vstupné je 30 Kč, děti nic neplatí.