Dobříšské sádky byly vybudovány v minulém století a po mnoho let je provozoval národní podnik Státní rybářství. Po restitucích byly sádky v devadesátých letech vráceny do vlastnictví Jerome Colloredo-Mannsfelda, který zde v minulých třech letech provedl rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci.

Součástí dnešních sádek je tak i podniková prodejna s celoročním prodejem živých ryb a polotovarů ke kuchařskému využití. "Moderní zrekonstruovaný areál našich sádek si mohou prohlédnout návštěvníci prvního dobříšského rybího festivalu. Nabídneme jim také nové informace o zpracování ryb jakožto velmi zdravého a chutného masa, které má mít pevné místo v našem jídelníčku po celý rok," sděluje ředitel společnosti Colloredo-Mannsfeld Michal Pernica. Téměř všechny druhy ryb, které na sádkách v Dobříši chovají, si účastníci sobotní akce budou moci také zakoupit.

K iniciování prvního rybího festivalu přiměly pořadatele mimo jiné pozitivní ohlasy na tradiční letní akci Rybí hody, která se pravidelně koná na zámku Dobříš.
„Rybí hody se budou konat i nadále. Na druhou stranu si ale říkáme, že ryby patří primárně na sádky, a ne na zámek. Na rybím festivalu představíme ukázky vlastní produkce a veřejnost seznámíme také s fungováním rybniční správy," sděluje Pernica.

Zvány jsou podle jeho slov celé rodiny s dětmi, pro které je připraven doprovodný zábavný program jako malování na obličej či dětský ráj s prolézačkami, hry a atrakce. „U rodičů s dětmi navíc vidíme největší potenciál v častějším začlenění sladkovodní ryby do jídelníčku. Na akci sami uvidí, a také okusí, že dobře udělaná ryba může směle konkurovat i oblíbeným, ale ne zcela zdravým jídlům z fast foodu," říká ředitel.

O tom, jak správně, snadno a chutně rybí maso zpracovat, seznámí účastníky festivalu přední osobnosti české „kuchařské scény". Hlavními hvězdami celodenního programu budou dva kuchaři, Radek Šubrt známý z televizního pořadu Master Chef a Václav Čermák, spolupracovník Zdeňka Pohlreicha.

Návštěvníkům názorně předvedou techniky filetování, grilování či uzení ryb. Všechny rybí pokrmy budou návštěvníci moci ochutnat. Kromě kuchařů a rybářů se v programu představí také zástupci dalších regionálních firem zaměřených na gastronomii. Podle Michala Pernici představí svoje produkty například domácí pivovary nebo řezníci. Místní restaurace pak svedou soutěžní klání o nejlepší menu z ryb.

„Mysleli jsme na všechny, tak snad si každý přijde na své. Melodický nádech celodenní rybí akci dodá navíc hudební skupina Rhytmic," dodává Michal Pernica. M. Rozšafná