„V divadelním sále budeme mít možnost již v pondělí 18. září večer přivítat tenoristu světového formátu Štefana Margitu. Pro Sedlčany je to čest, protože je to jeden z mála jeho koncertů, který se koná v České republice. Dobrovázet ho bude Moravské klavírní trio, což je hudební těleso Evy Urbanové a našich velkých hvězd,“ upozornil na skutečnou lahůdku ředitel kulturního domu ředitel Martin Severa.

Velmi ho také těší, že do série koncertů, jimiž se loučí se svojí pěveckou kariérou, zařadila na 10. října Sedlčany Marta Kubišová. Doprovodí ji kapela v čele s Petrem Maláskem, který do Sedlčan jezdí rád, protože tu má příbuzné. b

Severa poznamenal, že ani jeden z uvedených umělců hvězdnými manýry netrpí. „Zpravidla platí, že čím větší hvězda, tím je skromnější,“ sdělil svoji zkušenost. „Dát k dispozici perlivou nebo neperlivou vodu nebo drobné občerstvení není problémem,“ podotkl.

Připustil, že se ale setkává také s nesplnitelnými nebo nesmyslnými požadavky některých účinkujících. V tom případě smlouvu odmítne podepsat. Uvedl, že umělce nebo rádobyumělce nebude jmenovat, ale přidal několik úsměvných střípků.

„Nesplnitelná pro Sedlčany byla například podmínka na ubytování účinkujících v pětihvězdičkovém hotelu s non-stop provozem baru. Navíc jsem to nepovažoval za slušné. V návrhu smlouvy jsem se setkal také s požadavkem na velikost, barvu a kvalitu ručníků,“ dal příklad. Myslí si však, že v řadě případů do extrémů nejdou sami umělci, ale rozruch kolem nich dělá jejich zastupující agentura nebo manažer. Doplnil, že někdy domluva ztroskotá na neúměrných finančních požadavcích.

Marie Břeňová