PŘÍBRAMSKO

Zahájení letní sezony

Kdy: sobota 11. a neděle 12. května od 10.00
Kde: Monínec
Za kolik: neuvedeno

Druhou květnovou sobotu se otevírá monínecký bikepark. Na bikery čekají v horní části sjezdovky klopené zatáčky a příležitosti ke skokům. Jízdu si tam může vyzkoušet každý. Otevřeno bude každý víkend mezi desátou a sedmnáctou hodinou.

| Video: Youtube

Brdský běžecký pohár

Kdy: sobota 11. května od 8.30
Kde: Dobříš, Energon-Průmyslová
Za kolik: startovné podle kategorií, děti zdarma

Závod Brdského běžeckého poháru v Energonu Dobříš. Registrace online do 10. května na www.brdskypohar.cz, na místě pak od 8.30 do 12.00 hodin. Hlavní závod 10 kilometrů, fitness běh pro ženy 5 kilometrů, týmové štafety, dětské závody.

Pár dní k míru

Kdy: sobota 11. května od 12.00
Kde: Příbram, Dubno-Pichce
Za kolik: neuvedeno

Kulturně-historická akce Pár dní k míru aneb Příbramsko v květnu, bohatý program pro širokou veřejnost, dobové tábory vojáků s historickou vojenskou technikou, ukázky uniforem a výzbroje, prezentace záchranných složek, celní správy, klubů vojenské historie, auto-moto veterány, airsoftová střelnice a mnoho dalšího. Součástí programu budou bojové ukázky, hlavní připomínající události ukončení 2. světové války na Příbramsku z května 1945 začíná v 16.00 hodin.

Setkání přátel škodovek

Kdy: sobota 11. května od 8.30
Kde: Sedlčany, sportovní areál Luční
Za kolik: vstupné dobrovolné, startovné 250 korun

Setkání přítel škodovek, memoriál Antonína Dolejše. Představení aut, okružní jízda, jízda zručnosti, dovednostní soutěže, hraje kapela Živel. Pořádá Veterán klub Sedlčany.

Vítání ptačího zpěvu

Kdy: sobota 11. května od 8.00
Kde: Dobříš, sraz u vstupu do anglického parku
Za kolik: zdarma

Čtvrtý ročník Vítání ptačího zpěvu v dobříšském zámeckém parku. Povídání o ptácích, procházka s poslechem ptačích hlasů a ukázka živých ptáků spojená s kroužkováním. Pevnou obuv, vhodné oblečení a dalekohled sebou.

Školní jarní jarmark

Kdy: sobota 11. května od 8.30
Kde: Sedlčany, areál středního odborného učiliště
Za kolik:

Školní jarní jarmark ve stylu Punkrock v moderním pojetí. Ochutnávka dobrot od budoucích cukrářek a kuchařů, originální vlasové kreace kadeřníků, jarní sadba od zahradníků. Sučástí jarmarku je i den otevřených dveří. Akce končí v poledne.

BENEŠOVSKO

Májové tržiště

Kdy: sobota 11. května od 11.00
Kde: Zaječí, na návsi u kapličky
Za kolik: zdarma

Pestrý stánkový prodej místních farmářů a výrobců, směna přebytků ze zahrádky, hudba historické kapely Dei Graziai, ukázky řemesel, tvořivé dílny a speciální host kmen Boionia se sbírkou předmětů keltské kultury. Výjimečná atmosféra osady Zaječí u Neveklova, která letos slaví 1025 let od první písemné zmínky.

BEROUNSKO

Jarní hrnčířské a řemeslné trhy

Kdy: sobota 11. a neděle 12. května od 8.00
Kde: Beroun, Husovo náměstí
Za kolik: zdarma

Hrnčířské trhy v Berouně s vinařským koutkem a stylovým občerstvením budou tradičně probíhat na Husově náměstí a v přilehlých ulicích. Těšite se můžete na keramiku a porcelán, sklo, kováře, šperky, kameníky, mýdlaře, hračky, hudební nástroje, šperkovnice, nábytek a další.

BOLESLAVSKO

Zkrátka jen tak z lásky

Kdy: neděle 12. května od 16.30
Kde: Mladá Boleslav, Kostel sv. Havla
Za kolik: neuvedeno

Benefiční koncert Zkrátka jen tak z lásky, vystoupí Hana Zdeňka Herblichová (zpěv), Miroslava Hořáková (klavír), Veronika Skopcová) a hosté. Dobrovolné vstupné podpoří opuštěné kočky z obecně prospěšné společnosti Devět životů Hospozín.

KLADENSKO

Kladno z jiné perspektivy

Kdy: sobota 11. května od 10.00
Kde: Kladno, Komunitní centrum Církve Bratrské
Za kolik: neuvedeno

Originální výrobky českých designových tvůrců, spousta dobrot, otevřené místo k dětským hrám, profesionální workshopy i dílničky pro všechny generace, hudební vystoupení profesionálů i mladých talentů a další program.

KOLÍNSKO

Bitvy v Kolíně

Kdy: sobota 11. května od 11.00
Kde: Kolín, Jízdárna a Karlovo náměstí
Za kolik: neuvedeno

Rytíři míří do Kolína, 29. ročník rekonstrukcí historických bitev. Kostýmovaný průvod, rytířské turnaje za účasti panovníka a jeho dvora, dobové tržiště. Samotná rekonstrukce dvou historických bitev z časů husitských válek vypukne v 15.00 hodin.

KUTNOHORSKO

Kačinské hry

Kdy: sobota 11. května od 10.00
Kde: Svatý Mikuláš, zámek Kačina
Za kolik: 200 korun, snížené vstupné 150 korun, děti od 2 do 6 let 70 korun

Chcete zažít den plný zábavy a her? Přijďte si vyzkoušet historické hry jako například kuželky, tlučení špačků, pohánění obruče a káči, cvrnkání kuliček nebo novější discgolf. Na nádvoří zámku čekají na děti vystoupení a jízdy na koních.

MĚLNICKO

Chřestové a křenové slavnosti

Kdy: sobota 11. a neděle 12. května od 9.00
Kde: Hostín u Vojkovic, farma Český chřest
Za kolik: vstup zdarma

Slavnosti věnované chřestu a křenu, křenové a chřestové speciality, stánky s oběma druhy zeleniny, vaření, ochutnávky, zábava a hudba. A také dvě soutěže, o chřestožrouta roku a ve strouhání křenu.