PŘÍBRAMSKO

Běh na rozhlednu

Kdy: sobota 27. dubna od 10.30
Kde: Prostřední Lhota, start na odbočce na Kobylníky
Za kolik: startovné 100 korun, pro předem přihlášené děti zdarma

Běh na rozhlednu Veselý vrch, devátý ročník, muži a ženy 5.3 kilometru, děti 1,4 kilometru. Prezentace od 9.00 na fotbalovém hřišti v Prostřední Lhotě. Tombola pro dospělé.

Brdská lesní bitva

Kdy: sobota 27. dubna od 10.00
Kde: Jince, Velcí u Ohrazenic
Za kolik: neuvedeno

Závody chladnokrevných koní v práci v lese i v tahu na sílu. Ukázky hospodaření, lesní pedagogika pro děti, projížďky na ponících a povozu taženém minihorses. Pořádají Vojenské lesy a statky.

Street fest v Příbrami

Kdy: sobota 27. dubna od 13.00
Kde: Příbram, skatepark, Junior klub, graffiti stěna
Za kolik: vstup na přednášky a večerní program 150 korun

V rámci akce lze navštívit skatepark, Junior klub nebo graffiti stěnu. Na začínající i zkušené skateboardisty, jezdce na BMX i parkouristy čeká exhibice i půjčovna vybavení. Legální stěna na graffitti, workshop. Přednášky, promítání filmů, koncert legendární partičky PSH ve skateparku pod širým nebem, zahrají i Kontrol a Dj Lynx.

https://www.youtube.com/watch?v=4c37mtreI5E

BENEŠOVSKO

Zahradní železnice Dalecký

Kdy: sobota 27. dubna od 10.00
Kde: Benešov, Hodějovského 845
Za kolik: neuvedeno

Výletní jízdy na okruhu zahradní železnice v benešovské Hodějovského ulici 845. Jízdy probíhají každých 15 minu. V zahradě si lze také prohlédnout modelovou železnici měřítka G (1:26), ale také zahradní železnici pětipalcovku, na které se můžete i se svými děti svézt – uveze až osm mužů.

BEROUNSKO

Předsezónní jízdy ve skanzenu

Kdy: sobota 27. a neděle 28. dubna od 10.00
Kde: Svatý Jan pod Skalou, Skanzen Solvayovy lomy
Za kolik: 90 korun, 60 korun/snížené, 240 korun/snížené

V sobotu 27. dubna slavnostně zahájí ve skanzenu provoz další sezóny. Více souprav vlaků než obvykle, kouř parní lokomotivy a provoz dalších strojů. Bude otevřen stánek, zároveň bude v provozu motorový vlak (od 11 do 15 hodin, odjezdy vždy v celou hodinu, v případě velkého zájmu i v půl).

BOLESLAVSKO

Mladoboleslavská padesátka

Kdy: sobota 27. dubna od 6.00
Kde: Městská sportovní hala, Mladá Boleslav (start i cíl)
Za kolik: neuvedeno

Pěší trasy v délce 10 až 50 kilometrů a také cyklotrasy v délce od 30 do 100 kilometrů nabídne sobotní Mladoboleslavská padesátka. Start i cíl jsou ve sportovní hale v ulici U Stadionu.

KOLÍNSKO

Sraz Mustangů v Kolíně

Kdy: sobota 27. dubna
Kde: Kolín, Karlovo náměstí
Za kolik: neuvedeno

Sraz vozů Mustang. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu krásných amerických strojů, spanilou jízdu, jižanský rock v podání Free*Ride, charitativní tombola. Zpestřit akci přijedou i motocykly Harley Davidson.

KUTNOHORSKO

Koncert kapely XIII. století

Kdy: sobota 27. dubna od 20.30
Kde: Kutná Hora, music club Česká 1
Za kolik: 400 korun

Jedinečná možnost poslechnout si kytarový gotický rock kapely XIII. století, která působí na české hudební scéně od roku 1990.

| Video: Youtube

MĚLNICKO

Jarní oldies diskotéka

Kdy: pátek 26. dubna od 19.30
Kde: Kralupy, kulturní dům Vltava
Za kolik: 150 korun

Jarní oldies disco v kulturním domě Vltava, opět s oblíbenými diskžokeji Michalem Červenkou, Petrem Lukou Kříčkem, Jardou Šindlerem a Vikym Voljanskim, kteří hrávali na diskotékách už v osmdesátkách. A se známými hity z konce minulého století.

NYMBURSKO

Poděbradské dny poezie

Kdy: sobota 27. dubna od 13.00
Kde: Poděbrady, Divadlo Na Kovárně
Za kolik: 200 korun

Křišťálové růže převezmou: Robert Roth, Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Křišťálové růže předají místostarosta města Poděbrady Ladislav Langr a předsedkyně spolku Slovo a hlas Marta Hrachovinová. Chybět nebude sázení růží do rozária poděbradského zámku.

RAKOVNICKO

Koncert Monkey Business

Kdy: sobota 27. dubna od 20.00
Kde: Rakovník, kulturní centrum
Za kolik: 600 korun

Monkey Business vyrážejí na šňůru s názvem …ale stejně je to nádhera Tour 2024,s cílem přispět i svojí troškou do českého kulturního mlýna.