PŘÍBRAMSKO

Třicetiny BRDS

Kdy: pátek 24. května od 18.00
Kde: Březnice, kavárna + nádvoří jezuitské koleje
Za kolik: vstup volný

Od 18.00 vernisáž výstavy 30 let s divadlem v Březnici a Rožmitále, která v kavárně koleje bude pokračovat až do 30. června. Od 19.00 na nádvoří koncert kapely SpazierGang.

| Video: Youtube

Kování koní v Obecnici

Kdy: sobota 25. května od 10.00
Kde: Obecnice, Turistické informační centrum Vojenských lesů a statků
Za kolik: zdarma

Ukázky kovářské práce, výměna podkov, která díky přenosným výhním může probíhat kdekoli. Každý krok bude doplněn výkladem. Vyprávění, co kůň pro práci v lese musí umět a jak se něho správně pečuje. Pro nejmenší tvůrčí koutek, odnesou si otisk koňské podkovy pro štěstí.

Junior open air

Kdy: sobota 25. května od 19.3
Kde: Příbram, plácek u Junior klubu
Za kolik: 300 korun

Juino open air se dvěma kapelami, zazní tam hity známé legendární kapely AC/DC v podání českého revivalu Špejbl's Gelprs a rock'n'roll z USA se skupinou Lord Bishop Rocks.

Bosonohá varhanice Katta

Kdy: sobota 25. května od 19.00
Kde: Jince, Huť Barbora
Za kolik: 250 korun

Katta a její bílé varhany. Pro své vystoupení v atypickém industriálním prostoru Hutě Barbora si zvolila program sestávající z děl J. S. Bacha a vlastní tvorby sdružené v cyklu Vox Organi.

Malé filmové exercicie

Kdy: sobota 25. května od 15.00
Kde: Svatá Hora, farní sál
Za kolik: vstupné dobrovolné

Svatohorské malé filmové exercicie, volné moderované povídání, naslouchání, diskuse a sdílení zkušeností v přátelské atmosféř. Úvodem k bude promítnut film. Moderuje jáhen Pavel Švarc.

Kinderland festival

Kdy: sobota 25. května od 10.00
Kde: Dlouhá Lhota u Příbrami, panství Dlouhá Lhota
Za kolik: 299 - 1 099 korun, děti do 24 měsíců zdarma

Největší pohádkový festival, celodenní program pro celou rodinu, pohádkové postavičky v životní velikosti, skákací hrady, malování na obličej, kouzelník, klaun, dětská diskotéka, soutěže, hry, kreativní a tvořivé dílničky pro děti, focení s maskoty.

Muzejní noc

Kdy: sobota 25. května od 17.00
Kde: Nový Knín, Muzeum zlata
Za kolik: symbolické vstupné 1 koruna

Muzejní noc, rýžování zlata s Českým klubem zlatokopů, ukázka středověké kovárny, řešení hlavolamů, psaní husím brkem, pátrací hra v expozici, ukázka vyšívání a háčkování, strašidelné čtení od 21.00 hodin.

STŘEDNÍ ČECHY

Folklorní festival

Kdy: sobota 25. května od 12.30
Kde: Zadní Třebaň na Berounsku
Za kolik: zdarma

Největší středočeská přehlídka folkloru se koná v květnu na deseti místech poberounského a podbrdského kraje. V sobotu 25. května se Máje uskuteční na návsi v Zadní Třebani. Kromě původu v krojích na vás čeká spousta hudby a tance.

Felbiánkova oslava

Kdy: sobota 25. května od 11.00
Kde: Felbabka na Berounsku
Za kolik: zdarma

Hudební vystoupení Yellow Sisters, Moly-dury ft. Sborůvky, Professional Deformation, Vimazu soundsystem a Felbiánkových muzikantů. Dále budou na místě tvořivé dílny, bazárek, výborná káva, pohoštění, sportovní koutek, ptačí osvěta, malování na obličej a další zajímavosti.

Boleslavský Food Festival

Kdy: sobota 25. května od 10.00
Kde: Mladá Boleslav, městský stadion
Za kolik: vstup zdarma

Food Festival od 10 do 20 hodinnabídne speciality domácí i světové kuchyně.

Den dětí  v letním kině

Kdy: sobota25. května od 14.00
Kde: Slaný. letní kino
Za kolik: dítě od dvou let 100 korun, doprovod vstupné dobrovolné

Celé odpoledne se ponese v duchu Toy Story. Přijďe pomoci zachránit Rakeťáka Buzze a přitom se dobře bavit. Těšte se kouzelnici Renatu, vystoupení Dětské scény, vystoupení malých orientálních tanečnic, Hvězdárnu Slaný, zábavná stanoviště, malování na obličej, občerstvení a ve finále na parádní tombolu.

Toyota Beat Festival

Kdy: sobota 25. května od 12.00
Kde: Kolín, Kmochův ostrov
Za kolik: 200 korun

Už 15. ročník Toyota Beat Festivalu, vystoupí Mig21, Natřije, De Bill Heads, Rimortis, Lucy-K, Epydemye a mnoho dalších. Nebude chybět soutěž kapel. Připravené je i překvapení k patnáctiletému výročí! Vybrané vstupné bude opět věnováno na charitu.

| Video: Youtube

Southern Rock & Blues

Kdy: sobota 25. května od 12.00
Kde: Kolín, Karlovo náměstí, společenský dům

Na Karlově náměstí vystoupí Blue Mood, Bluesberg, Mateo Blues band a The Highway Brothers. Ve společenském domě pak od 18.00 hodin zahrají St.Johnny, Copperhead County, Montana Stomp a The Cell.

Gastrofestival u katedrály

Kdy: sobota 25. května od 11.00
Kde: Kutná Hora, v okolí katedrály sv. Barbory
Za kolik: vstup zdarma

Přijďte ochutnat vybrané speciality mezinárodní kuchyně, ale i tradiční pokrmy. Vše doplní ochutnávka místních vín a piv.

Chlapskej den

Kdy: sobota 25. května od 14.00
Kde: Přívory, sokolovna
Za kolik: neuvedeno

Chlapskej den jení ryze pánská jízda, pořadatelé na plakátech jasně píší: ženy a děti vítány. Na akci zahrají dvě kapely, VVMP a Alžběta. Do areálu dorazí také veteránské vozy a proběhnou pivní soutěže.