Muzeum města Dobříše a město Dobříš připravují tematickou akci k výročí narození Josefa Balabána a připojí se k tradiční muzejní noci. Tuto událost ještě více zpestří přítomnost významného českého historika a odborníka na dějiny fotografie Libora Jůny.

Prostor u Hájovny Obora, rodného místa Josefa Balabána, se stane dějištěm vzpomínkové akce. Tu navštíví i představitelé ministerstva obrany, armády a další čestní hosté. Návštěvníci zde budou mít také možnost shlédnout ukázku bojové techniky 13. dělostřeleckého pluku Jince.

Druhá část programu - muzejní noc se uskuteční v muzeu na Mírovém náměstí. Zde návštěvníci mohou očekávat mimo jiné přednášku Libora Jůny na téma Dějiny fotografie. Praha a okolí, po které následují komentované prohlídky s průvodci v dobových kostýmech. Chybět nebudou ani různé aktivity pro nejmenší.

close Československý důstojník Josef Balabán na fotografii pořízené zřejmě mezi lety 1936 až 1938 info Zdroj: Wikimedia Commons, autor neznámý, volné dílo zoom_in Československý důstojník Josef Balabán na fotografii pořízené zřejmě mezi lety 1936 až 1938

„Jsem nadšen, že můžeme obyvatelům Dobříše a všem zájemcům nabídnout tak bohatý program. Je to skvělá příležitost oslavit výročí významného rodáka našeho města a zároveň se dozvědět zajímavosti z historie fotografie i navštívit aktuální výstavu z historie letectví na Dobříši," řekl starosta města Dobříše Petr Svoboda.

Akce u hájovny Obora je veřejná s volným vstupem, v případě Muzejní noci bude vstupné dobrovolné.