Jde o upravený příběh z roku 1941 a premiérově jej představí publiku v budově knihovny tuto sobotu od 10.30 hodin. Peníze předají zástupci hospicu na náměstí ve stejný den odpoledne při akci Den pro dětskou knihu a pokusu o nový český rekord v kategorii Nejvíce lidí na jednom místě s vánoční pohlednicí. Partnerem Městské knihovny v Sedlčanech je klub Velká Kobra a Příbramský deník.

„Jedno představení přidáváme následující den ve 14.30 hodin. Dobrovolné vstupné z nedělního uvedení pohádky půjde již do kasy našeho divadélka. Soubor vybavujeme, máme již zakoupené židle pro diváky a potřebujeme další věci," uvedla vedoucí Našlose Jana Durďáková. Pět ze současných šesti členek vodí loutky, šestá hru režíruje. Správní rada Nadačního fondu Patronát Sedlčansko, jehož zakladateli jsou Maria Beatrice a Riphard Arco-Zinnebergovi přiznala Našlose dotaci ve výši 19 tisíc korun, které budou použity na pořízení dřevěných boxů na loutky. „Třicet marionet, s nimiž hrajeme, je historických. Pocházejí z 20. let minulého století. Každá loutka bude mít svůj box a při převozu zabráníme jejich poškození. Ve chvíli, kdy se naučíme hru, při níž nebudeme potřebovat naše divadelní pódium, tak můžeme vystoupit i v jiných městech, do nichž budeme pozvány," poznamenala. V neděli se nezavře opona za Kašpárkem Tabákovem z Kejchalovic naposledy. Našlose počítá, že v lednu pozve do svého divadélka v ulici kpt. Jaroše na představení také školy a školky.

Na otázku, zda musí texty umět nebo zda také u loutkového divadla existuje nějaká nápověda, Jana Durďáková vysvětlila: „Texty máme připevněné na vnitřní straně blízko opony, takže se do nich můžeme podívat. Ale vzhledem k tomu, že se musí každá z nás věnovat loutce, je lepší umět jej celý zpaměti." Marie Břeňová