Stejně jako každý rok, tak i letos Příbram zahájí adventní čas slavnostním rozsvícením vánočního stromu a zapálením první svíce na adventním věnci. To se uskuteční už tento čtvrtek. Chybět nebude ani ohňostroj. „A také jedno překvapení… Ale to prozradíme až 26. listopadu," informuje mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.

I letos bude advent ve městě zahájen tradiční formou známou z let minulých, a to kulturním pořadem na náměstí T. G. Masaryka, ve kterém odpoledne vystoupí žáci z příbramských základních, středních a uměleckých škol a později proběhne program ve spolupráci s Rádiem Blaník.

„Ještě letos proběhne zahájení adventu stejně jako v minulých letech, ale již na příští rok se chystá změna. Vzhledem k tomu, že nás v roce 2016 čeká významné výročí města, kulturní komise připravuje koncept jiný, zajímavější a uvažuje se i o změně termínu," vysvětluje místostarosta Václav Švenda s tím, že je plánováno přesunout zahájení adventu ze čtvrtka na sobotu, aby si lidé mohli tuto akci vychutnat o víkendu.

Kdo podobným oslavám neholduje, může letos navštívit jazzový večírek v kavárně hotelu Belvedere. Začátek je v 19 hodin.