Před začátkem večerního představení jsme nahlédli do šatny, kde nám hned několik představitelů hlavních rolí potvrdilo, že je kulturně na výši, k hudbě vnímavé a pozorné.

Správně předpokládali, že je opera a plamenná hudba zaujmou. „Dílo Giusseppe Verdiho je odvozeno od biblického příběhu o zajetí Židů, který se odehrává v Babylónu a v Jeruzalémě kolem první poloviny 6. století před naším letopočtem. Obecenstvu se líbí hudba, scéna i kostýmy, které vytvořil Josef Jelínek. Na repertoáru máme operu Nabucco druhým rokem," uvedl Jaroslav Kovacz, představitel Abdalla.

Maskérka Michaela Šebíková patří k lidem, kteří nejsou na scéně vidět, ale jejichž práce je také nesmírně důležitá. „Je to představení náročné, před jeho začátkem se nezastavím celé dvě hodiny," poznamenala.
Obdivuhodný výkon podává i zkušený dirigent Milan Kaňák, když uvážíme, že opera má čtyři dějství, délka představení oddělená přestávkami po prvním a druhým dějství je dvě a půl hodiny.

Další program festivalu Sukovy Sedlčany na sebe nenechá dlouho čekat. Prvního dubna od 18 hodin bude divadelní sál patřit Big bandu složenému z učitelů Základní umělecké školy v Sedlčanech. Jejich žánrový záběr bude pestrý od klasiky, přes pop, rock, jazz a swing až po muzikál.

Marie Břeňová