Pivovarské sklepy pod francouzskou zahradou se v předvánočním období proměnily v peklo již v loňském roce. Autentický sklepní prostor z 18. století přilákal velké množství nebojácných návštěvníků, letos jim tak nabídne ještě větší množství pekelných „vychytávek".

„Zájem a kladné ohlasy na loňskou akci jsou pro nás velkou motivací do dalších ročníků. Letošní peklo nabídne více světelných efektů, listy hříchů, nové hry a zřejmě i více čertů. Zásadní ale je, že peklo opět zůstane peklem," sděluje Michal Járka, „hlavní náčelník" dětské organizace Brdský zálesák, která akci pořádá.

List hříchů napoví Luciferovi, v čem se má dítě polepšit

Jednou z letošních novinek je také možnost připravení balíčku za odměnu nejmenším odvážlivcům, kteří peklo navštíví. „Rodiče mohou balíček předat do pátku 5. prosince na pokladně zámku. Při akci ho pak dětem předá přímo Lucifer," informuje Marika Vašková ze zámku Dobříš.

Za předání balíčku zaplatí rodiče poplatek 50 korun, jeho součástí je také „list hříchů", ve kterém sdělí Luciferovi informace o tom, v čem by se dítě po návštěvě pekla mělo polepšit, ale i to, v čem vyniká a za co si od pekelníků zaslouží pochvalu. Zajímavostí mezi všemi rekvizitami bude opravdový hříchoměr, jehož funkčnost si může každý přítomný vyzkoušet na vlastní kůži.

Vstup do strašidelného pekla je na uvážení rodičů

Organizované prohlídky sklepního Pekla budou probíhat od 11 do 18 hodin po 15 minutách. Vstupenka na osobu činí 30 korun a je nutné rezervovat si ji předem.

„V každé skupině bude do sklepů vstupovat kolem patnácti návštěvníků," informuje Vašková. Předprodej vstupenek do pekla probíhá již od začátku listopadu na pokladně zámku Dobříš (telefon: 318 521 240). Ke sklepům se návštěvníci pekla dostanou spodní bránou pod zámkem u hráze rybníka Koryto.

Celodenní akce je vhodná pro rodiny s dětmi do 10 let. Pořadatelé upozorňují, že vstup do strašidelného pekla je na uvážení rodičů. S ohledem na velké množství rekvizit a stísněnost prostoru nedoporučují účast lidem se sníženou pohyblivostí.