Žáci ve svých pestrých prezentacích například předvedli divadelní scénky s kostýmy, zazpívali a zahráli na kytaru. Ke slyšení byly ukázky z jejich reportáží. Na konci své prezentace předali pamětníkovi drobný dárek a slunečnici. Několikrát byli diváci tak nadšeni, že výkon týmu ocenili bouřlivým potleskem a pískotem.
Porota ve složení ředitelka ZŠ Trnka Jana Derflová, historička a skautská vedoucí Lucie Uriková a sociolog a mediální analytik Ivan Vodochodský rozhodla tak, že bodový rozdíl mezi týmy byl velmi těsný.
Největší počet bodů celkově získal tým ZŠ Dobříš Komenského nám. 35, který zpracoval vyprávění Kristiny Váňové. Bonusem pro tento tým je zážitková šifrovací hra v ulicích Starého Města pražského Avraham Harshalom.
I když nejvíce bodů mohl získat jen jeden tým, všechny týmy byly za své půlroční úsilí odměněny zajímavou stolní hrou od firmy Mindok, dárkovými předměty od MAS Brdy-Vltava, CD Příběhy 20. století od Post Bellum, exkurzí v redakci týdeníku Respekt a možností komentované návštěvy v ČRo Plzeň.
Celou akci hudebně doprovodili žáci ZUŠ Dobříš pod vedením učitelky klavíru Lucie Tóth a celým odpolednem přítomné spolehlivě provedl moderátor Václav Sklenář.
Návštěvníky závěrečné prezentace pozdravily zástupkyně MAS Brdy-Vltava, Markéta Dvořáková, Lucie Bubancová a Kateřina Boukalová, organizace, která se na celém projektu podílela finančně a organizačně v rámci projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II“. Krátce promluvila také Michaela Szkála z Post Bellum. Zvláštní poděkování si kromě všech pamětníků také zasloužili pedagogové, kteří týmy projektem provedli.
Výsledky práce jednotlivých týmů je možné si prohlédnout na webových stránkách projektu www.pribehynasichsousedu.cz.
Jiří Štěpo