A nejinak tomu bude i v sobotu. Podle listiny přihlášených posádek, kde ve čtvrtek bylo zapsáno 24 skupin pod roztodivnými názvy, bude opět dost důvodů popadat se smíchy za břicho. 

O závodě v číslech - povinná hmotnost saní : 8kg
 - případná penalizace za nedodržení předepsané hmotnosti : 1kg / 1min
 - nadmořská výška startu : 550 m.n.m.
 - max.nadmořská výška na trati : cca 750 m.n.m.
 - délka horské pasáže : 1 brdská míle – cca 7km
 - délka úvodního kolečka : 1km
 - míra pro štíp. dřeva : 4x5 cm
 - časový limit závodu : 2,5 h 

Nadšenci poháněni touhou po výhře či po recesi se k Třemošné rozeběhnou dvě hodiny po poledni.

„Oblíbený závod bude opět zahájen výstřelem z houfnice Máni. V letošním roce to bude kulatý pětatřicátý ročník, na kterém nebude o nějaká ta překvapení nouze," nastínil jeden z organizátorů Petr Brůček.

Závodí vždy tříčlenné posádky na trati, která se vine z Obecnice přes úbočí hory Třemošné a zpět, délka trasy je zhruba sedm kilometrů. Na trasu se vyráží se saněmi, pilou a sekerou.

„Obě královské kategorie, chrti (běh na čas) i exoti (posádky v maskách), se před přítomným obecenstvem předvedou v plné své kráse. Vítán je každý, kdo si chce zlepšit kondici po svátcích, kdo si chce vyzkoušet nošení dřeva do lesa a z lesa, střelbu na vlky (ochránci prominou), prohlídku zimní zasněžené Třemošné a setkání s netradičními maskami. Pro vítěze je přichystán nuget uzeného a jiné dobroty a pro všechny účastníky večerní veselice s hudbou, tancem a soutěžemi jako dekomlat, řezání dvoumužnou pilou a jako každý rok překvapení," nabádá Petr Brůček k účasti na závodu, který zakončí večerní veselice v bečánovském salónu.